Google Aramalarda Doktorunuz Olacak! Google Aramalarda Doktorunuz Olacak!
İnternet ağı, iletişim için oldukça önemli bir mekanizmaya sahip olsa da diğer önemli özelliklerinden biri olan bilgi paylaşımı; günümüzde birçok işimizi kolaylaştırıyor. Özellikle Google... Google Aramalarda Doktorunuz Olacak!

İnternet ağı, iletişim için oldukça önemli bir mekanizmaya sahip olsa da diğer önemli özelliklerinden biri olan bilgi paylaşımı; günümüzde birçok işimizi kolaylaştırıyor. Özellikle Google ile birlikte aradığımız her şey tek tık uzağımızda kalıyor.

Google bilgi paylaşımında sağlık aramalarında önemli bir adım attı! Artık aradığımız kelimelere göre özel küçük bilgiler sunacak olan Google, ayağımıza doktor hizmeti getirecek! Birçok farklı servis ile kolaylık sunan Google, anlık olarak döviz kurları, matematiksel işlemler, konum bazlı hava durumları, biyografiler gibi çeşitli anlamda sonuçlar veriyordu.

Hiçbir siteye girmeden istediğimiz verilere ulaşmamızı sağlayan Google, şimdide sağlık anlamında basit ama yararlı bilgiler paylaşmaya başlayacak. Baş ağrısı ile ilgili bir arama yaptığınızda size bunun olası sebeplerinden; migren, sinüzit, az su tüketimi gibi sonuçlarla alakalı veriler sunacak.

Google-tibbi-semptoplar-aratildiginda-doktor-olacak85063_1

Google bu hizmeti ilk başta ABD üzerindeki kullanıcılar için kullanıma sunacağını açıkladı. İlk olarak bu bölgede denenecek olan tıbbi bilgi kartları, kullanıcıların alacağı sonuçlara göre diğer dillerde de destek sunulacak.

Bu tarz hizmetlerin hemen hepsi Google tarafından başarıyla sonuçlanmış ve ülkemiz için Türkçe olarak kullanılabilir şekilde! Bu uygulama sayesinde aradığımız basit tıbbi bilgileri, onlarca sitede veriler aramak yerine; kalitesi bilinen Google tarafından verilmesi büyük avantaj olacak. Ayrıca Google bu hizmetini Mobil için daha da kullanışlı bir görünüşe sokmaya ve bu şekilde kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

 

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir