Google Arama ve Göz Atma Geçmişi Nasıl Silinir? Google Arama ve Göz Atma Geçmişi Nasıl Silinir?
3
Bundan birkaç sene öncesine kadar interneti Google arama motoru sanan ya da Google arama motorunu internet sanan binlerce insan vardı. Bunların çoğu günümüzde web... Google Arama ve Göz Atma Geçmişi Nasıl Silinir?

Bundan birkaç sene öncesine kadar interneti Google arama motoru sanan ya da Google arama motorunu internet sanan binlerce insan vardı. Bunların çoğu günümüzde web site sahibi. İnsanların bir kısmının bunu düşünmelerinin sebebi herşeyi arama motoru olan Google aracılığıyla arayıp bulmaktan geçiyor. Peki Google arama geçmişi nasıl silinir?

Google arama geçmişi nasıl silinir konusuna gelmeden önce bilinmesi gereken bir gerçek var. O da internette gezinirken kullandığımız web tarayıcılarındaki geçmişi silmek demek Google arama motorunda yaptığımız aramaları silmediği gerçeğidir. Google Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Explorer ya da diğer web tarayıcıları… Bu web tarayıcılarında ayarlar kısmına gelerek daha önce girdiğimiz siteleri göstermektedir. Bu kayıtları silmek Google arama motorunda yaptığımız aramaları silmeyecektir. Şimdi asıl konuya dönelim: Google arama geçmişi nasıl silinir?

Google arama geçmişini silmek için yine Google üzerinden Google arama geçmişi nasıl silinir diyerek Google’ın destek sayfasında gidilerek, söylenen adımları yaparak arama geçmişi silinebilir. Diğer yandan buradan vereceğimiz link kullanılarak arama geçmişinizi bugün olarak, dün olarak, son dört hafta olarak ya da tüm zamanlar olarak silebilirsiniz. Öncelikle bu arama geçmişine gidebilmek için history.google.com linki adres çubuğuna yazılır ve bu siteye girilir. Buraya Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra son bir haftaki arama geçmişiniz günlere pay edilerek grafik halinde karşınıza çıkacaktır. Bu mevcut sayfada sağ üst kısımda üst üste üç nokta olan yere tıklanır sonra “Silme Seçenekleri” tıklanır. açılacak küçük pencerede ister bugün, ister, dün, ister son dört hafta isterseniz de tüm zamanları seçerek Google arama motorundaki geçmişini silebilirsiniz.

Google hayatımızın ayrılmaz bir parçası ve onu kullanmadığımız günümüz neredeyse yok. Google, yaptığımız aramaları depolar ve analiz eder. Bu aramalarınızı silmek istediğinizde ise çok kolay birkaç basit adımda, yukarıda anlattığımız şekliyle silebilirsiniz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir