Facebook Live İle 24 Saat Canlı Yayın Dönemi Başladı! Facebook Live İle 24 Saat Canlı Yayın Dönemi Başladı!
3
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sosyal ağ devi Facebook, sürekli gelişen altyapısı ve değişiklikleri ile bir takım kullanıcılar tarafından her ne kadar beğenilmese de... Facebook Live İle 24 Saat Canlı Yayın Dönemi Başladı!

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sosyal ağ devi Facebook, sürekli gelişen altyapısı ve değişiklikleri ile bir takım kullanıcılar tarafından her ne kadar beğenilmese de gelen bu teknolojik yenilikler çoğu kullanıcıyı memnun kılmakta.

Özellikle de Periscope ve benzeri sitelerinden aldığı ilham sayesinde Facebook’un da canlı yayın kervanına katılması oldukça beğenilmiş olup, teknolojiye aç kullanıcılar bu uygulamanın daha da geliştirilmesini çok kez dile getirmiştir. Bu talepler üzerin Facebook’un kullanıcıları dinlemesi ve bu doğrultuda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde artık canlı yayın platformu 24 saate çıkarılmış ve kullanıcıları oldukça sevindirmiştir.

FACEBOOK LIVE API İLE 24 SAAT CANLI YAYIN SERÜVENİ

Facebook Live API’nin daha önceki serüveninde toplam’da 90 dakikalık bir can yayın performansına izin verilirken, uygulamanın geliştirilmesinden sonra 24 saat çıkarılması rakipleri tarafından şaşkınlığa uğramasına da sebep olurken, bu uygulamayla ilgili kullanıcılara üzücü bildiri de uygulama ile birlikte geldi. Sosyal dev’in saatlerce canlı yayın izni vermesine rağmen herhangi bir koşulda asla video kaydetme özelliğinin bulunmaması kullanıcıların şevkini yarı yarıya indirdi. Yapılan canlı yayın işleminde uygulama anlık görüntüyü geriye veya ileriye sarma yeteneğine sahip değil.

CANLI YAYINA GEOTING ÖZELLİĞİDE GELECEK

Uygulama ile birlikte Live Video alanına yeni bir özellik getiren sosyal ağın devi geoting seçeneğini devreye soktu. Bu özellikle sayesinde özellikle de korsan yayın niteliği taşıyan spor ve benzeri müsabakaları anında tespit ederek kısıtlama ile yayını kesebilmekte. Kısıtlama özelliğinin var olması oldukça işe yarayacak gibi görünüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir