Bluetooth 5 Süper Özellikleri İle Tanıtılacak! Bluetooth 5 Süper Özellikleri İle Tanıtılacak!
Her ne kadar internetin daha yaygın kullanıldığı bir dönemde yaşıyor olsak ta günümüzde halen geçmişten bize kalan bazı alternatifleri halen kullanıyor olmamız teknolojinin ne... Bluetooth 5 Süper Özellikleri İle Tanıtılacak!

Her ne kadar internetin daha yaygın kullanıldığı bir dönemde yaşıyor olsak ta günümüzde halen geçmişten bize kalan bazı alternatifleri halen kullanıyor olmamız teknolojinin ne denli bir bakış açısında olduğunu göstermektedir.

Genellikle mobil cihazları veya bilgisayar ile akıllı telefonları eşleştirme alanında kullanılan Bluetooth yeni sürümü olan Bluetooth 5 sürümünün müjdesini verdi. İlk olarak 1994 senesinde Ericsson marka cep telefonları ve diğer mobil cihazlar için eşleştirilme ve dosya aktarımı için geliştirilse de günümüzde birçok farklı amaç için kullanılmakta olunan bir teknoloji olarak hayatımızda yer almaya devam etmekte. Geliştirilen bu özellik günümüzde hem akıllı telefonlarda hem de diğer birçok teknolojik ürün üzerinde birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

BLUETOOTH 5 NE ZAMAN TANITILACAK VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İcra direktörü Mark Powell tarafından yapılan açıklama da serinin 5 numarası olan Bluetooth 5 sürümü 16 Haziran 2016 tarihinde, yani yaklaşık bir hafta sonra tanıtılacağını duyurdu. Tanıtım İngiltere’de yapılacak olan bir etkinlik içerisinde tanıtılacağını duyuran yetkili aynı zaman’da yeni serinin özelliklerinden bir kısmını da paylaşmayı ihmal etmedi.

DAHA YÜKSEK PERFORMANS

Yeni sürüm ile birlikte performans hızı oldukça artacak olan Bluetooth 5 teknolojisi sayesinde bağlantı mesafesi daha yüksek seviyede tutulacak ve aynı zaman’da enerji verimliliği açısından da oldukça ileri seviye teknolojinin kullanılacağını belirtildi. Bağlantı mesafesinin en az 2 katına çıkarılacağını da söyleyen Powell, aynı zaman’da dosya aktarım hızının da eski seriye nazaran 4 kat daha hızlı olacağını ifade etti.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir