5G Çalışmalarına Nokia Dahil Oldu 5G Çalışmalarına Nokia Dahil Oldu
Ülkemizde daha yeni yeni kullanıma başlayan 4.5G LTE teknolojisi, mobil internet kullanımını hızlandırarak çok daha rahat ve büyük bant genişliklerine olanak sunacak bir teknoloji... 5G Çalışmalarına Nokia Dahil Oldu

Ülkemizde daha yeni yeni kullanıma başlayan 4.5G LTE teknolojisi, mobil internet kullanımını hızlandırarak çok daha rahat ve büyük bant genişliklerine olanak sunacak bir teknoloji olarak gündeme gelmişti. Ancak ülkemiz bu adımı biraz geç attığını söylemeden edemeyeceğiz. Keza diğer ülkeler şimdiden 5G teknolojisi üzerine çalışmalara başladı.

İnternet hızını çok yüksek boyutlara getiren 4G teknolojisi, ülkemizde 4.5G LTE versiyonu ile çok iyi bir performans sergilediğini söyleyemiyoruz. Biz bu durumda iken Birleşik Devletler, şimdiden 5G teknolojisi için alt yapı hazırlıklarına başladı. AT&T bölgenin en önemli telekomünikasyon firması bu hazırlıklarda ilk faz deneylerini tamamlayarak büyük yol kat etti.

Hatta AT&T firmaları şubat ayında Ericsson firması ile beraber 10 Gpbs hızlarında internete ulaştığını ve stabil bir şekilde çalıştığını paylaşmıştı. Ancak bu tam anlamıyla yeterli olmadığını tahmin edebiliyoruz. İşte yeni çalışmalarda ve testlerde AT&T firmasına ülkemizde çok tanınan ve dünyada ünlü telekomünikasyon markası NOKİA ekipman ve teknik destek sağlayacağını açıkladı.

Akıllı telefon pazarında çok fazla tutunamayan NOKİA, farklı çalışmalar içine girerek piyasada yer edinmeye çalıştığını görebiliyoruz. Hem de dünya için önemli bir teknoloji olan 5G çalışmalarında bulunduğu bu destek ile, pazarda tanınan ve saygı duyulan bir marka haline gelmesi mümkün. Bunun haricinde ülkemizde ise 5G ile ilgili bir çalışma bulunmuyor. Zaten yeni kurulan 4.5G teknolojisi tam anlamıyla sorunsuz çalışmadığını da hatırlatmakta fayda var.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir