Üst Sınıf Akıllı Telefonların Yeni Üyesi ASUS Zenfone 3 Üst Sınıf Akıllı Telefonların Yeni Üyesi ASUS Zenfone 3
Teknoloji devi ASUS, akıllı telefon alanında sürekli değişik modeller çıkarmak yerine Apple’ın izlediği yoldan giderek kendi serisini oluşturdu. Zenfone adı ile devam eden seriye... Üst Sınıf Akıllı Telefonların Yeni Üyesi ASUS Zenfone 3

Teknoloji devi ASUS, akıllı telefon alanında sürekli değişik modeller çıkarmak yerine Apple’ın izlediği yoldan giderek kendi serisini oluşturdu. Zenfone adı ile devam eden seriye ise hemen her sene yeni bir eleman daha ekleniyor. Son olarak Zenfone Selfie ve Zenfone 2 telefonlarını duyuran ASUS, şimdilerde ise Zenfone 3 ile piyasadaki yerini epey bir sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

Full HD Super AMOLED Ekran

Bu bağlamda fark yaratmak isteyen ASUS’un Zenfone 3 için ilk dikkat çeken değişikliği Full HD ekran desteği veriyor olması. Ayrıca piksel kalitesini de bir hayli artıran Super AMOLED ekran tercihi ASUS Zenfone 3’ün en beğenilen özelliklerinden diyebiliriz. 5.5 inç olarak sunulan ekran boyutunun da çözünürlüğe bir hayli artı kattığı gerçek.

8 Çekirdek 2.0 GHz SnapDragon İşlemci

Ekran teknolojisi bir yana dursun özellikle teknik donanım konusunda da ASUS Zenfone 3’ün bir hayli başarılı olduğunu söylemek mümkün. Zira telefonda 8 çekirdek ve 2.0 GHz sat hızla çalışan işlemci bulunuyor. İşlemci ise 64 bit yonga seti ve 3 GB Ram ile destekleniyor. Kısacası aslında ASUS Zenfone 3’ün en az bir bilgisayar kadar performans sunacağını görebiliyoruz. Kamera seçiminde ise 16 mega piksel arka kameraya karşılık 8 mega piksel ön kamera desteğinin verildiğini belirtelim.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir