Samsung Galaxy S7 mi iPhone 6s mi Alınır? Samsung Galaxy S7 mi iPhone 6s mi Alınır?
Akıllı telefon dünyasının lideri Apple ve Samsung markalarının son çıkardıkları modeller olan iPhone 6s ve Galaxy S7 modellerini artıları ve eksileri ile sizlere sunmaya... Samsung Galaxy S7 mi iPhone 6s mi Alınır?

Akıllı telefon dünyasının lideri Apple ve Samsung markalarının son çıkardıkları modeller olan iPhone 6s ve Galaxy S7 modellerini artıları ve eksileri ile sizlere sunmaya çalışacağız. Her iki modelinde kendine özgü bir çok artısı olmasının yanında genel özellikler ve tasarım yönünden iki ürünü ele alacağız.

  1. Tasarım olarak her iki ürünün de tasarımı olağanüstü sayılacak düzeyde güzel olmasının yanında Galaxy S7 pratiklik açısından bir tık daha önde gibi görünüyor.
  2. Her iki modelin ekran özellikleri ve görüntülerine bakacak olursak yine S7 rakibine göre daha keskin, canlı ve parlak ekran görünümüne sahip.
  3. Batarya tasarımı olarak Galaxy S7 modelinin bataryası daha kalın ve büyük, 6S ise nispeten daha küçük bataryaya sahip.
  4. Düşük ışıkta fotoğraf çekme özelliği Samsung Galaxy S7‘de daha ön planda. S7 kamerası çok düşük ışıklarda bile keskin ve net görüntüler alabilmekte. Galaxy bu özelliği S7’de bulunan çift piksel (Dual Pixel) özelliği sayesinde kazanmış görünüyor.
  5. Yine normal gün ışığında da Samsung Galaxy S7 daha net, renki ve parlak fotoğraflar üretebilmekte. Otomatik kamerada bulunan HDR özelliği S7’yi bir tık öne çıkarıyor.
  6. Her iki telefonun işletim sistemlerine baktığımızda androidden ziyade İOS 9 daha kararlı, kullanışlı bir ortam kullanıcılarına sunuyor.
  7. Hoparlör kalitesi olarak Apple ürünü olan iPhone 6s rakibine göre çok üst düzeyde kalite sağlamış gözüküyor.
  8. Suya karşı dayanıklı olan Samsung Galaxy S7 ürününe karşın iPhone 6s suya dayanıksız olarak üretilmiş.
  9. Parmak izi okuyucu özelliğinde 6s rakibi olan S7 modeline fark atmış durumda.
  10. Batarya ömrü Galaxy S7‘de 3.000 mAh gücünde, bu güç 6s’te ise 1715 mAh olarak üretilmiş. Bu alanda da S7 rekabeti önde götürmüş gözüküyor.

Teknoloji Vakti olarak yapılan bu karşılaştırmadan genel olarak Samsung Galaxy S7’nin galip olarak çıktığını tanımlamamız gerekse bile bizim için Apple ürünü olan iPhone 6s hem daha kullanışlı hem de ele alındığında daha bir kalite hissi vermesi dolayısıyla daha alınabilir gibi duruyor. Her iki model arasında kaldıysanız sadece bu karşılaştırma ile kalmayın. İlgili modellerle alakalı olan diğer haber ve makalelerimize de göz atmanızı öneririz.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir