Microsoft Lumia 950 XL İle Sektöre Tutunmaya Çalışıyor Microsoft Lumia 950 XL İle Sektöre Tutunmaya Çalışıyor
Akıllı telefon teknolojileri arasında genel olarak iki işletim sisteminin pazara hakim olduğunu söyleyebiliriz. Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar akıllı telefon pazarını tabiri... Microsoft Lumia 950 XL İle Sektöre Tutunmaya Çalışıyor

Akıllı telefon teknolojileri arasında genel olarak iki işletim sisteminin pazara hakim olduğunu söyleyebiliriz. Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar akıllı telefon pazarını tabiri caizse ele geçirirken bunun yanında sektörde çok daha sonra yer alamaya başlayan Windows Phone işletim sistemi ise bir hayli gerilerde kalmaya başladı. Microsoft’un Nokia’yı satın almasıyla beraber Lumia serisiyle piyasaya sürülen Windows Phone işletim sistemi son günlerde ise Microsoft Lumia 950 XL serisi ile yeniden canlandırılmaya çalışılıyor.

5.7 İnç 2K Çözünürlüklü Ekran

Dev firmanın rakiplerinin bir adım önüne geçebilmek için piyasaya sürdüğü Microsoft Lumia 950 XL’ın özellikleri ise oldukça tatmin edici. Zira akıllı telefonda 2K çözünürlük desteği ve buna ek olarak 5.7 inç geniş ekran kullanılmış. Bu sayede çok net görüntü elde etmenize olanak sağlayan Microsoft Lumia 950 XL’ın 8 çekirdek SnapDragon işlemciye de sahip olduğunu belirtelim.

20 Mega Piksel Kamera 3 GB Ram

Bunun dışında Microsoft Lumia 950 XL’ın bir diğer ayrıcalığı da kamera özellikleri. Optik zoom sistemine sahip olan lensleriyle beraber bu seride 20 mega piksel kamera kullanılmış. Oldukça net ve yüksek çözünürlükle çekim desteği sunan kameranın yanı sıra işlemciden tam performans almak için de 3 GB Ram miktarının olduğunu da hatırlatalım. Tüm bunlarla beraber Microsoft Lumia 950 XL’ın ülkemiz satış fiyatı ise 2149 TL. Bu rakama Windows Phone işletim sistemli bir telefon ne kadar tercih edilir işte orası soru işareti.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir