Lenovo Yaoat F2 Akıllı Ayakkabılarını Duyurdu Lenovo Yaoat F2 Akıllı Ayakkabılarını Duyurdu
Çin malına bakış açısını değiştiren teknoloji devi Lenovo, her geçen gün pazarda sahip olduğu payı biraz daha arttırmayı başarıyor. Dev teknoloji firmasının bu bağlamda... Lenovo Yaoat F2 Akıllı Ayakkabılarını Duyurdu

Çin malına bakış açısını değiştiren teknoloji devi Lenovo, her geçen gün pazarda sahip olduğu payı biraz daha arttırmayı başarıyor. Dev teknoloji firmasının bu bağlamda attığı ilk adım ise akıllı ürünler alanında olmuştu. Bilgisayarlarından sonra akıllı telefonlarıyla piyasaya giriş yapan Lenovo şimdilerde ise giyilebilir teknoloji alanında ürünler tanıtmaya başladı. Üstelik bu kez ne bir saat ne de bir gözlük tanıtıldı. Bu kez akıllı ayakkabılar tanıtıldı.

Yaoat F2 Alanında İlk

İntel işbirliğiyle beraber yapılan Yaoat F2 adı verilen akıllı ayakkabılar geçtiğimiz günlerde Lenovo teknoloji fuarında tanıtıldı. Yapılan tanıtıma ise ilgi oldukça büyüktü. Alanında ilk olma özelliğini taşıyan ayakkabının sahip olduğu özellikler ise hemen herkesi şaşırtmaya yetti. Giyilebilir teknoloji alanında bir ilki gerçekleştirecek olan Lenovo’nun ayakkabıda yer verdiği özellikler ise genelde spor yapanlara hitap ediyor.

Kardiyo Kaydı, Kalori Ölçer Sensör

Yeni nesil akıllı ayakkabılarda ilk dikkati çeken özellik ayakkabıda bir dizi sensör olması. Hareketi algılayan bunun yanında basıncı algılayan ve gidilen mesafeyi hesaplayan bu sensörler sayesinde ayakkabıyı kullanan kişilerin günlük hareket verileri elde edilebiliyor. Bununla beraber ayakkabının bu verileri akıllı telefona gönderdiğini de belirtelim. Yaoat F2 ayakkabıları ne zaman satışa çıkacak ya da satış fiyatı ne olacak bilinmez ama giyilebilir teknoloji alanına yeni bir soluk getireceği kesin.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir