Intel Compute Stick İnceleme Intel Compute Stick İnceleme
Nano teknolojinin gelişmesiyle beraber artık yeni nesil teknoloji ürünlerinde nano teknolojinin daha fazla kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Özellikle akıllı telefonlarla beraber bu alanda yeni birçok... Intel Compute Stick İnceleme

Nano teknolojinin gelişmesiyle beraber artık yeni nesil teknoloji ürünlerinde nano teknolojinin daha fazla kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Özellikle akıllı telefonlarla beraber bu alanda yeni birçok teknoloji ürünü karşımıza çıkarken, bilgisayar teknolojilerinde da nano teknolojinin etkisini bir hayli görmeye başladık. Hatta öyle ki son dönemde parmak PC adı verilen ve sadece HDMI bağlantısına ihtiyaç duyan yeni bilgisayarları görmeye başladık. Bu türün en iddialı ürünlerinden birisi de Intel Compute Stick ürünü.

İntel Atom İşlemci Ve İntel HD Grafik

Intel Compute Stick aslında tam anlamıyla bir bilgisayar. Standart bir bilgisayara göre özellikleri biraz düşük kalsa da boyutuna göre aslında Intel Compute Stick üstüne düşeni fazlasıyla yapabiliyor diyebiliriz. Bu bağlamda teknik özelliklere girecek olursak Intel Compute Stick cihazının ilk dikkat özelliğinin İntel Atom işlemci olduğunu belirtelim. 4 çekirdekli İntel Atom işlemciyle beraber akıcı bir kullanım sunan Intel Compute Stick, ayrıca içerisinde İntel’in HD Grafik kartını da barındırıyor.

 HDMI Bağlantısı Yeterli

Mini bilgisayardan görüntü alabilmek içinse tek yapmanız gereken bilgisayar ile her hangi bir görüntüleme cihazı arasında HDMI bağlantısı yapmak. Bunun için cihazlar beraber bir HDMI dönüştürücü de geldiğini söylemek gerekiyor. Bunun dışında cihaz üzerine bir de USB giriş portu var ve bilgisayarın tüm bağlantılarını bunun üzerinden yapıyoruz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir