2016 MacBook Pro Retina Çıkış Tarihi ve Özellikleri 2016 MacBook Pro Retina Çıkış Tarihi ve Özellikleri
4
Son birkaç yıldır tasarımında değişikliğe gitmeyen, sadece RAM ve SSD disk gibi donanımlarında küçük değişikliklerle bugünü getiren teknoloji devi Apple MacBook Pro Retina bilgisayarlarını... 2016 MacBook Pro Retina Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Son birkaç yıldır tasarımında değişikliğe gitmeyen, sadece RAM ve SSD disk gibi donanımlarında küçük değişikliklerle bugünü getiren teknoloji devi Apple MacBook Pro Retina bilgisayarlarını güncelleme arefesinde. Geçtiğimiz Mart ayında yapılan Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen MacBook Pro Retina 2016 modeli kullanıcıları ile bu yazdan itibaren kavuşacak gibi görünüyor.

Son olarak 13′ MacBook Pro Retina modellerini geçtiğimiz yıl Mart ayında yenileyen Apple 15′ modelini ise Haziran ayına ertelemişti. 2016 yılının ilk etkinliği olan Mart etkinliğinde MacBook ve iPhone SE modellerinin tanıtımını yapan şirketin yaklaşık 15 gün sonra Haziran 2016 etkinliği olan WWDC toplantısında yeni model MacBook Pro Retina modellerini tanıtması ve duyurması bekleniyor.

Apple’a yakınlığıyla bilinen inceleme şirketlerine sızan bilgilere göre Apple yeni retina ekran macbook pro modellerinde bir çok yeniliğe imza atacak. Yeni nesil İntel Skylake işlemcisi ile gelmesi beklenen modelde farklı renk kombinasyonlarını görürsek şaşırmamalıyız. Yine pil ömrü üzerine çalışmaların yapıldığı duyumlarının alındığı da sızan bilgiler arasında. Dokunmatik özellikte ekranın bu yıl tanıtılması beklenen modelde olmayacağı görüşü hakim çıkarken tasarımsal olarak bir çok yenilik görebileceğiz.

Tüm bilgiler ışığında 2016 MacBook Pro Retina modellerinin  Haziran 2016 WWDC etkinliğinde tanıtılarak piyasaya çıkarılması bekleniyor.

Apple yeni nesil modellerinin fiyatlarında indirime gitmeyi de düşünmüyor. 13′ MacBook Pro Retina 2016 cihazlarının başlangıç fiyatlarının 899 Euro, 2.5GHz 15′ Retina MacBook Pro modeli ise 2000 Euro seviyelerinden  satışa sunulması bekleniyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir