10 TL’ye Freedom 251 Akıllı Telefon 10 TL’ye Freedom 251 Akıllı Telefon
Gün içerisinde akıllı telefonlarını ne kadar kullanıyorsunuz? Birden fazla akıllı telefon ihtiyacınız oluyor mu? Peki ya telefonunuz bozulduğunda kullanabileceğiniz yedek telefonunuz var mı? İşte... 10 TL’ye Freedom 251 Akıllı Telefon

Gün içerisinde akıllı telefonlarını ne kadar kullanıyorsunuz? Birden fazla akıllı telefon ihtiyacınız oluyor mu? Peki ya telefonunuz bozulduğunda kullanabileceğiniz yedek telefonunuz var mı? İşte 10 TL’ye satın alabileceğiniz dünyanın en ucuz akıllı telefonu Freedom 251 karşınızda!

Bildiğiniz üzere birçok akıllı telefon üreticisi, telefon üretim merkezi olarak Hindistan’ı tercih ediyor. Bu tercih sebebi ise buradaki maliyetlerin oldukça düşük ve para biriminin değersiz olmasıdır. İşçiler düşük ücretlerde çalışıyor ve fabrika ihtiyaçları düşük fiyatlarda sağlanıyor. Firmaların elinde kalan birkaç yıllık modülleri değerlendiren Ringing Bells firması tarafından üretilen Freedom 251 fiyatı olarak ise sadece 251 rupi değerinde. Döviz işlemleri ile beraber Freedom 251  fiyatı dolar olarak 4 dolara yakın; Türk Lirası olarak ise 10 TL civarında bir rakama tekabül ediyor.

Freedom 251 ÖTV İle 160 TL fark geliyor

Ne yazık ki bu telefon eğer ülkemize gelecek kadar tutarsa, alacağı vergi miktarı yaklaşık olarak 160 tl civarında olması bekleniyor. Hala uygun olan bu cihaz, böylesine büyük vergi oranlarına sahip olması, biz kullanıcıları bir hayli rahatsız ediyor.

Freedom-251-Front-new

Freedom 251 Özellikleri

200.000 adet üretilecek olan bu cihaz üzerinde 1 GB RAM ve 8 GB depolama arabirimi bulunuyor. Cihaz içerisinde 1.3 Ghz çekirdek hızında çalışan işlemci bulunuyor. Arka tarafta 8 MP ve Ön tarafta 3.2 MP kalitesinde medya arabirimleri bulunuyor. Cihazı 1.800 mAh gücünde batarya besliyor.

Eğer ülkemize Freedom 251 cihazı 20-30 TL fark ile gelecek olsaydı kesinlikle gözü kapalı alınması gerekeceğinin altını çizelim. Yine de yedek telefon olarak halen alınabilecek en uygun akıllı telefonlar arasında görünüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir