ZTE Telefonları İstanbul’da Üretilecek! ZTE Telefonları İstanbul’da Üretilecek!
Akıllı telefon merkezinin genellikle uzak doğu tarafında olması, ülkemize bu cihazlardan 2. veya 3. parti ürünlerinin ancak gelmesine sebebiyet veriyordu. Ham madde desteği ve... ZTE Telefonları İstanbul’da Üretilecek!

Akıllı telefon merkezinin genellikle uzak doğu tarafında olması, ülkemize bu cihazlardan 2. veya 3. parti ürünlerinin ancak gelmesine sebebiyet veriyordu. Ham madde desteği ve ucuz işçi anlamında Hindistan ve Çin, önemli bir pazara yer veriyordu. Hayliyle burada üretilen cihazlar, yerel bölgeye oldukça uygun fiyata satışa sunuluyordu. ZTE markası da bunlardan birisi olduğunu, sitemiz içersin de tanıtılan telefonlarda görebilirsiniz.

ZTE markası, uygun fiyata ürettiği telefonlar ile bilinen çin kökenli bir marka olup; ülkemize az sayıda telefonu satışa sunmayı başarmış bir firma. Ama artık bu yakın zamanda değişiyor. Çünkü ZTE, İstanbul Esenyurt taraflarında bir fabrika satın alarak üretiminin bir kısmını ülkemizde gerçekleştirecek.

artik-cin-den-gelmesini-beklemeyecegiz-zte-telefonlarini-istanbul-da-uretecek-705x290

İstanbul’da Üretilecek Olan ZTE Cihazları

Avrupa tarafında satışa sunmayı planlanan cihazlar, ülkemiz üzerinden gönderilmesi ve daha bölgesel çalışması, firmanın ve aynı şekilde ülkemizin gelirini arttıracak bir hareket olarak görünüyor. Ayrıca marka değerinin de yükselecek olması, önemli konulardan birisi. Ülkemizde 2 ofisi bulunan ZTE markası, ucuz telefon üreterek belki bir nebze yerli üretime destek olacak ancak yerli marka ünvanı taşımayacak. Yine de önemli bir gelir/ gider dengesi oluşturacağı biliniyor.

Fabrika boyutlarından bahsedecek olursak; 110 bin metrekare boyutlarında bir üretim istasyonundan bahsediyoruz. 7 senedir aktif olarak çalışan bu fabrika; yakın zamanda ZTE için çalışır bir vaziyette olacak. Ülkemizde ZTE telefonlarının artışı ve fiyat durumları ne olacağı, büyük merak konusu olduğunu söyleyelim.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir