Xiaomi Notebook Sektörüne Giriyor Xiaomi Notebook Sektörüne Giriyor
Uzak doğu tarafında hakim süren Xiaomi markası, artık gün aşırı farklı sektörlerde ismini duymaktan bizde sıkıldık. Xiaomi, bulunduğu bölge imkanlarınca, birçok farklı sektörde önemli... Xiaomi Notebook Sektörüne Giriyor

Uzak doğu tarafında hakim süren Xiaomi markası, artık gün aşırı farklı sektörlerde ismini duymaktan bizde sıkıldık. Xiaomi, bulunduğu bölge imkanlarınca, birçok farklı sektörde önemli gelişmeler yapmaya devam ediyor. Şimdide Xiaomi notebook çıkarmaya kafayı takmış!

Aslında Xiaomi markasının bir notebook çıkaracağı haberi yeni değil. Geçtiğimiz aylarda böyle bir haber alınmıştı. Ancak bizi şaşırtan nokta ise bu cihazın görüntüsü! Xiaomi markasının CEO’su Lei JUN tarafından yapılan açıklamaya göre notebook için şuan biraz erkan olduğunu ve bunun biraz daha süresi olduğunu söylemişti.

Bu sözlerin ardından kısa bir süre sonra internete Xiaomi markasına ait bir Notebook görüntüsü düştü. Bunun gerçek olma ihtimali ise bizce çok büyük. Çünkü bu cihaz bir nevi Apple Mac Pro veya Air ürününün bir nevi kopyası gibi duruyor. Aslında böyle bir ürünün çıkması, bizim için çok iyi olabilirdi. Çünkü böyle incelikte ve böyle uzun şarj ömrüne sahip bir cihazın kopyasını, yarı fiyatına almayı kim istemez?

Şuan cihaz hakkında pek bir bilgi bulunmuyor. Ancak cihaz için 12.5, 13.3 ve 15.6 boyutları ile gelebileceği düşünülüyor. Fotoğraftan da anladığımız üzere ilk satışa sunulması beklenen boyutlardaki cihaz ise 12.5 inç ekrana sahip olan ürün olacak.

Telefon, tablet, bilgisayar, bisiklet, saat ve sayamayacağımız bir sürü teknoloji konusunda işler yapan Xiaomi, büyükler arasında evrensel pazarda boy göstermeye başladığını görüyoruz. Bu durum biz kullanıcılar için oldukça mutlu edici bir durum.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir