Türkiye’nin Dördüncü Operatörü NETGSM Oluyor! Türkiye’nin Dördüncü Operatörü NETGSM Oluyor!
4
Türkiye sınırları içinde hizmet vermek amacıyla Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatöründen sonra dördüncü bir gsm operatörü daha ekleniyor. NETGSM adıyla piyasaya çıkacak olan... Türkiye’nin Dördüncü Operatörü NETGSM Oluyor!

Türkiye sınırları içinde hizmet vermek amacıyla Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatöründen sonra dördüncü bir gsm operatörü daha ekleniyor. NETGSM adıyla piyasaya çıkacak olan gsm operatörü hakkında detaylar yazımızda..

2009 yılında telekomünikasyon alt yapısı işletmeleri, internet servis sağlayıcısı ve sabit telefon hizmetleri vermeye başlayan NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş. birkaç ay içinde Türkiye’nin dördüncü operatörü olma adına ilk adımlarını attı. Hizmetlerini şimdilik Turkcell baz istasyonları üzerinden sağlamayı düşünen firma SMŞH Tip 3 hizmet model faaliyette bulunabilmek amacıyla 2016/163 sayılı BTK’dan kurul kararı aldı.

NETGSM Telefon Numaraları Ne Olacak?

0510 ile başlayan numaraları kullanacak olan NETGSM, sanal mobil şebeke hizmeti tip 3 modeliyle faaliyet gösterecek. Bu modelle hizmet sunma yetkisi alan şirket Türkiye’de kendi alt yapısı ile kendi SIM kartını çıkartma yetkisini de almış oldu. Haliyle kendi adına aboneleri ile abonelik sözleşmesi imzalayabilecek.

NETGSM operatörünün hedef beklentisi nedir?

Şuan için yaklaşık 70 bin sabit hat abonesine hizmet veren NETGSM firmasının operatör olarak bir yıllık abone hedefi ise 1 Milyon olarak belirlendi. Hali hazırda 70 Milyon GSM abonesinin olduğu ülkemizde BTK raporlarına göre her yıl ortalama 5 milyon abone operatörler arasında hatlarını taşıyorlar. NETGSM firması bunu baz alarak bu 5 milyonluk pasta diliminin en az 1 milyonunu yapacağı kampanya ve reklamlarla kendisine çekmeyi hedefliyor.

NETGSM ne zaman hizmet vermeye başlayacak?

Ülkemizde dördüncü GSM operatörü olarak devreye girecek olan NETGSM oldukça önemli bir yere sahip olacak gibi duruyor. Rekabetçi fiyatlandırma oranları ile operatörler alanındaki pazardaki dengeleri sarsıcı etkisi gözlenebilir. Turkcell alt yapısını kullanacak olan firma hizmet konusunda sorunsuzu hedefliyor.

NETGSM operatör hizmetlerine 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle resmen başlayacak.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir