Tumblr Şifreleri Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı Tumblr Şifreleri Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı
2.5
Sosyal medya konusunda en farklı deneyimlerden birini sunan başarılı sosyal medya uygulaması Tumblr,  2013 yılında dev bir satın almayla beraber Yahoo çatısı altında çalışmaya... Tumblr Şifreleri Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı

Sosyal medya konusunda en farklı deneyimlerden birini sunan başarılı sosyal medya uygulaması Tumblr,  2013 yılında dev bir satın almayla beraber Yahoo çatısı altında çalışmaya başlamıştı.

Satış işleminden sonra da sürekli büyümeye devam eden uygulama son dönemde ise ne kullanıcılara sunduğu yenilikler ne de kullanıcı sayıları ile gündemde.  Zira uygulama son dönemde hack haberleri ile gündeme gelmeye başladı.

Sayı 65 Milyonu Geçti 

Son olarak hacker saldırısı sonucunda 2013 yılında dev bir darbe alan uygulamanın aslında yaşanan bu sorunu atlatamadığı ortaya çıktı.  Zira yeni paylaşılan haberlere göre şuanda güncel Tumblr şifreleri derin internet adı verilen deep wep üzerimden satışa çıkarıldı. Sayının ise 65 milyon rakamına ulaştığı belirtiliyor.

Uygulamanın bu noktadan sonra alacağı güvenlik önlemleri de merak konusu. Zira çalıntıların devam ettiği de biliniyor. Sürekli güncel kullanıcıların şifrelerinin yayınlanması ve çok düşük ücretler karşılığında piyasaya sunulması konusunda ise henüz Tumblr bir açıklama yapmış değil. Gerçek rakamın ise ancak bu açıklama ile ortaya çıkacağını da belirtelim.

Resmi bir açıklama ya da önlem gelene kadar ise düzenli aralıklarla şifre satışlarının yapılacağı gündemde. Tüm şifrelerin fiyat karşılığının ise 225 dolar gibi bir rakamda tutulduğunu verilen bilgiler arasında en dikkat  çeken nokta oldu.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir