Tesla’nız Gerektiğinde Tekneye Dönüşecek! Tesla’nız Gerektiğinde Tekneye Dönüşecek!
Elektrikli araçlar, son zamanların en trend ulaşım kaynaklarından birisi olup birçok atılım yapılan alanlardan birisi. Birçok ülke, temiz enerji tüketiminden dolayı bu araçlara yönelmeye... Tesla’nız Gerektiğinde Tekneye Dönüşecek!

Elektrikli araçlar, son zamanların en trend ulaşım kaynaklarından birisi olup birçok atılım yapılan alanlardan birisi. Birçok ülke, temiz enerji tüketiminden dolayı bu araçlara yönelmeye başladı. Öncü üreticilerinden olan Tesla markası, araçları için “Gerektiğinde bir tekneye Dönüşecek” ibaresini kullandı!

Elektrikli araç kullanımına önem veren Norveç, Almanya gibi birkaç ülke, benzinli araçların piyasadan kalkması için çeşitli kampanyalar başlattı. Ücretsiz yol imkanlarından veya ücretsiz enerjiden yararlanma gibi imkanlara sahip olacağınız bu araçlar, hem ucuz hem de temiz enerji tüketiyor. Elektrikle çalışan motorlar ise oldukça güçlü itiş gücüne sahip! Nerden mi biliyoruz? İşte Elon Musk’un paylaştığı haber:

Tünelden Yüzerek Geçti!

Tesla Model S aracının yapısı diğerlerinden biraz farklı. Bu modeldeki araçta piller ve tahrik olabilecek ünite kapalı bir yapıya sahip. Yani suya dayanıklı olduğu biliniyor. Peki bu ne kadar doğru? İşte Kazakistan’da tünelde biriken sular içinde mahsur kalan Tesla Model S aracı, hiç zorlanmadan güçlü itiş gücü sayesinde tünelden rahatlıkla çıkıyor. Video’da aracın içindeki eleman çok rahat olduğunu da görüyoruz.

Bu haberi görünce, Musk’un denizaltı spor otomobil yapma hayalinin bir kısmı gerçekleşmiş gibi görünüyor. Böyle bir araç yapmanın kazançlı olmayacağını bilen Musk, kendisi için bir hobi olduğunu söylemişti. Belki de böyle bir araca gerçekten ihtiyaç olabilir? Ancak ilk hedefi şu yıllarda kara üzerinde kullanım sayısı artması olacaktır.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir