Samsung Galaxy S8 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı Samsung Galaxy S8 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı
3.5
Teknoloji liderlerinden birisi olan Samsung firmasının Galaxy S7 modelini daha 4 ay önce piyasalara sürmesine rağmen gelecek S modeli olan Galaxy S8 için de... Samsung Galaxy S8 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Teknoloji liderlerinden birisi olan Samsung firmasının Galaxy S7 modelini daha 4 ay önce piyasalara sürmesine rağmen gelecek S modeli olan Galaxy S8 için de ilk bilgiler firmaya yakın isimlerce basına sızdırıldı.

Dev firmaların ürünlerini henüz piyasaya sürmeden bu ürünlerle ilgili birçok bilgi karmaşası içinde kalmışken bu kez Samsung Galaxy S8 modeli için özellik bilgileri sızdırıldı.  Edinilen bilgiler ışığında özellikle S8 modelinin ekran modeli, batarya durumu ve işlemcisi hakkında bilgileri paylaşacağız.

Samsung Galaxy S8 modeli aynı iPhone 7 Plus modelinde beklenen gibi çift lense sahip kamera ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Ekran özelliklerinin S7 modeline göre 2 kat daha güçlendirilerek 4K görüntü özelliğine yükseltilecek olması aynı zamanda enerji kullanımının artmasıyla doğacak batarya gücünü dengelemek için batarya konusunda da geliştirmeler yapılacağı belirtiliyor.

Bilindiği üzere Galaxy S7 modellerinin ekran özellikleri 2K görüntü kalitesi ve 1440p çözünürlüğü destekliyordu. Samsung firması önümüzdeki yıl çıkarmayı düşündüğü Galaxy S8 modelinde ise 4K kalitesiyle 2160p ekran gücünü kullanıcılarına sunacak.

Samsung Galaxy S8 modelinde işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 830 modelini kullanacak. Bu modeldeki işlemci yonga seti 10nm FinFET teknolojisi ile üretilecek. Yine Samsung Galaxy S8 modelinde aynen S7’de olduğu gibi IP68 sertifikalı su ve toza karşı dayanıklı üretim yapılacak.

Firma tarafından sızdırılan haberler ne kadar gerçekçi şuan için bunu netleştirmek çok güç olsa da S8 için üretimlerin başladığı ve geliştirmelerin beklediğimizden daha üst düzeyde olacağını düşünüyoruz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir