Samsung Galaxy Cihazlarını Güncellemeden Önce Dikkat Edin Samsung Galaxy Cihazlarını Güncellemeden Önce Dikkat Edin
Akıllı telefon piyasasın en büyük isimlerinden olan Samsung markası, ürettiği Galaxy serisi telefonlarda yeni bir sorun ile karşılaşıldı. Kullanıcılar tarafından yapılan şikayetlere göre yeni... Samsung Galaxy Cihazlarını Güncellemeden Önce Dikkat Edin

Akıllı telefon piyasasın en büyük isimlerinden olan Samsung markası, ürettiği Galaxy serisi telefonlarda yeni bir sorun ile karşılaşıldı. Kullanıcılar tarafından yapılan şikayetlere göre yeni güncelleme ile telefonlar açılamaz hale geliyor!

Akıllı telefon ürünleri arasında oldukça fazla tutulan ve ülkemizde de sevilen Galaxy serisi cihazlar, yakın zamanda Android Marsmallow güncellemesi almıştı. Almayanlar ise yavaş yavaş alacak şekilde çalışmalara başlandığını duyurulmuştu. Ancak bazı kullanıcılar yaptıkları güncellemeler ile ilgili sorunlar yaşadığını söyledi hem de Samsung markasının Amiral Gemileri olarak adlandırılacağı ürünlerde bu sorun yaşandığı söyleniyor.

Yaşanan sorun ise Telefonların açılamaz bir hale gelmesi olduğu söyleniyor. Galaxy S serisinde; Galaxy S6, Galaxy S7 cihazları ve Galaxy Note serisinde; Galaxy Note 4, Galaxy Note 5 cihazları yapılan Android Marsmallow güncellemesi ile beraber telefonlar kullanılamaz bir hale geldi. Çünkü telefon şifrenizi kabul etmiyor!

Güncelleme ile beraber telefonlarındaki şifrenin kabul etmediğini ve parmak izi ile de cihaza erişim sağlanamadığı kullanıcılar tarafından açıklandı. Bu sorun bütün güncelleme yapan kullanıcılar için değil, bazı cihazlar için geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Her ne kadar evrensel bir sorun olmasa da Samsung kullanıcılarının yaşadığı sorun, birçok farklı bölgeden kullanıcı tarafından yaşanmakta.

Sizde eğer güncelleme yapmadıysanız, yakın zamanda bu planınızı ertelemeniz en mantıklı hamlelerden olacaktır. Keza bu sorunun güncellenmiş ve düzeltilmiş hali yakın zamanda Samsung tarafından gündeme gelecek ve çözüm bulunacaktır.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir