Samsung Bir Kez Daha Gündeme Oturdu Samsung Bir Kez Daha Gündeme Oturdu
Akıllı telefon denilince akla ilk gelen firma şüphesiz Samsung. Teknoloji devi Samsung henüz akıllı telefonlar yeni yeni piyasaya sürülürken oluşturduğu farklı teknolojileri sayesinde bir... Samsung Bir Kez Daha Gündeme Oturdu

Akıllı telefon denilince akla ilk gelen firma şüphesiz Samsung. Teknoloji devi Samsung henüz akıllı telefonlar yeni yeni piyasaya sürülürken oluşturduğu farklı teknolojileri sayesinde bir anda gündeme oturmayı başardı.

Bu süreçte sadece akıllı telefonları ile değil yeni nesil teknoloji ürünleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung son bombasını da patlattı. Henüz yeni yeni kullanılmaya başlanan bir teknoloji olduğu için fiyat konusunda kullanıcıların ilk tercihi olmayan SSD teknolojisi konusunda yine ilk adımı atan firmalardan biri olan Samsung bu kez çitayı da oldukça yükseğe taşıdı. Zira dev firma geçtiğimiz günlerde dünyanın en küçük SSD ürününü geliştirdiğini duyurdu.

Ebatları Küçük Olsa Bile Hafıza Alanı 512 GB

Samsung tarafından üretilen yeni 512 GB BGA NVMe SSD‘nin en büyük özelliği ise ağırlığı ve boyutu.  Sadece 1 gram ağırlığında olan yeni nesil SSD,  bununla beraber sadece bozuk para boyutuna sahip olacak.

Laptop ana kartlarına doğrudan entegre edilebilecek olan yeni SSD teknolojisinin kullanıcılara sunacağı avantajlarda bununla sınırlı değil.  Zira yeni SSD’ler yine Samsung tarafından üretilen en performanslı SSD’lerin 3 katı daha hızlı olacak. Okuma hızı 1,500 MB,  yazma hızı ise 900 MB olan yeni SSD’ler bu sayede 10 GB boyutunda bir dosyayı sadece 6 saniye içerisinde kopyalayabilecek. 512 GB BGA NVMe SSD sürümünün ise önümüzdeki ay satışa sunulması bekleniyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir