Piyasaya 4. GSM Firması Geliyor Piyasaya 4. GSM Firması Geliyor
İletişim ağının en önemli paydalarına sahip olan GSM firmaları, ülkemiz içerisinde isim ve el değiştirdiklerini zaman zaman gördük. Bunun haricinde bir firma altında markalaşmış... Piyasaya 4. GSM Firması Geliyor

İletişim ağının en önemli paydalarına sahip olan GSM firmaları, ülkemiz içerisinde isim ve el değiştirdiklerini zaman zaman gördük. Bunun haricinde bir firma altında markalaşmış ve hizmet veren markalarda bulunuyor idi. Ama artık pazarda 4. Bir firma var! NETGSM operatörlük hizmeti için hazır!

Yakın zamanda isim ve el değiştiren GSM firmaları son durum olarak; Turkcell, Vodofone ve Türk Telekom olarak piyasada tanınıyor ve kullanılıyor. Ama artık bu pazarda yalnız değiller! NETGSM bu Pazar için 4. Yeni bir operatör olmaya hazırlanıyor. Peki bu iş bu kadar kolay mı?

Tabi ki değil! NETGSM uzun süredir Türkiye’de sabit hat olanakları sunan bir firma. 70 bin abonesi ve bu sayıdan daha fazla kullanıcıya sahip olan firma, sizin de çokça gördüğünüz ve tanık ettiğiniz 810 numaralı hatları sağlayan bir hizmeti mevcut. Ancak artık sadece sabit hat pazarında değil, direk GSM üzerinden hizmet vermeye başlıyor.

NETGSM firması BTK ile yaptığı anlaşmayla Türkiye’de 0510 ile başlayan hatları kullanacağını açıkladı. Ayrıca firma, bu projeye tam olarak 30 Milyon Türk Lirası yatırdığını duyurdu. Bu yatırımlarla beraber 1000 personel ile piyasada sağlam adımlarla yürüyeceğini ve kalıcı bir GSM firma olacağını duyurdu. Tüm Türkiye üzerinde kullanılabilecek olan bu yeni har, şu anlık Turkcell alt yapısı üzerinden destek alacak. Yakın zamanda kendi alt yapısını kurmayı hedefleyen firma, rekabeti kızdıracak gibi görünüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir