Periscope İle Sınırsız Canlı Yayın Saklama Geliyor! Periscope İle Sınırsız Canlı Yayın Saklama Geliyor!
3.5
Bir Twitter markası olan Periscope, son dönemde canlı yayın ağını bünyesine katan Facebook’un rekabet gücünü kırabilmek için sonsuz canlı yayın özelliğini getirmeyi düşünüyor. Facebook‘un... Periscope İle Sınırsız Canlı Yayın Saklama Geliyor!

Bir Twitter markası olan Periscope, son dönemde canlı yayın ağını bünyesine katan Facebook’un rekabet gücünü kırabilmek için sonsuz canlı yayın özelliğini getirmeyi düşünüyor.

Facebook‘un geçtiğimiz ay kullanıcılarına canlı yayın imkanı sunan özelliği Periscope markasının da kendisini geliştirici hamleler yapmasını zorunlu hale kıldı. Periscope şirket CEO’su Kavyon Beykpour, Periscope üzerinden yayınladığı röportajla kullanıcılarının videolarını sınırsız saklayabilme özelliğinin üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Periscop kullanan üyeler bu zamana kadar yayınladıkları yayınlarının başına #save etiketini koyarak bu videolarının bir gün süreye kadar saklamalarını sağlayabiliyorlardı. Bu videoların kullanıcılarının isteğine göre silinebilme özelliği de bulunuyordu.

Kavyon Beykpour yaptığı açıklamada Periscope üzerinde yapılan yayınların videolarının 24 saatten daha fazla tutulabilmesi için çalışmalar yaptıklarını, hatta bahsi geçen sürenin sonsuza kadar olabileceğini dile getirdi. Ayrıca kullanıcıların yayınlarını daha kolay ve hızlı silebilmeleri için de bir çalışma yürüttüklerine de açıklamalarında yer verdi.

Sonsuz video saklama özelliğinin çok kısa zaman içinde hayata geçmesi bekleniyor. Bu özellik getirildiğinde Facebook canlı yayın modülünün buna nasıl karşılık vereceği de sırlarla dolu olacak.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir