Paypal Türkiye Kullanımını Durdurduğunu Açıkladı Paypal Türkiye Kullanımını Durdurduğunu Açıkladı
3
Dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal, kısa bir süre önce ülkemizde de hizmet vermeye başlamıştı. Paypal Türkiye Kullanımını Durdurduğunu Açıkladı

Dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal, kısa bir süre önce ülkemizde de hizmet vermeye başlamıştı.

Hem internet sistemleri üzerinden ödeme yapmaya hem de kullanıcılardan ödeme alıp ödeme yapmaya imkan tanıyan sistem Türkiye’ye geldiği andan itibaren ise ülkemizde de en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olmayı başardı. Özellikle e ticaret sistemleri üzerinden en çok kullanılan ödeme sistemi haline gelen Paypal, geçtiğimiz günlerde ise şok bir karar aldı.

Paypal Türkiye’ye Veda Etti

Aldığı karar doğrultusunda bir basın açıklaması yapan Paypal yazılı olarak yaptığı açıklamada Türkiye’den ayrılma kararı aldığını açıkladı. Gerekçe olarak ise Paypal’ın Türkiye’ye yaptığı lisans başvurusu gösterildi. Zira yapılan lisans başvurusu sonrasında Paypal’ın kabul görmediği ve lisan verilmediği belirtildi. Bunun sonucu olarak da dev firma artık Türkiye’deki haklarını geri çekeceğiniz belirtti.

Yapılan açıklamaya göre kullanıcıların da hesaplarında kalan paraları işlemeleri istendi. 6 Haziran tarihinde ülkemizden tamamen çekileceğini açıklayan Paypal bu süreye kadar da tüm işlemlerin devam edeceğini açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında kullanıcıların Paypal konusunda nasıl bir tavır takınacağı merak konusu olurken bununla beraber sistemin ülkemize geri dönüp dönmeyeceği konusunda da henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat uzun bir süre daha Paypal’ın Türkiye desteği vermesi beklenmiyor.

  • Davut Şahin

    31/05/2016 #1 Author

    Bence blöf yapıyor bende kullanıyorum, en yakın süre içinde türkiyede geri gönecek olmazsa farklı platformanları kullanırız.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir