Nokia’dan Yeni Bir Atılım Moonraker! Nokia’dan Yeni Bir Atılım Moonraker!
Yılların telefon devi Nokia, sektörde birçok farklı atılım ile tutunmaya çalışsa da pek başarılı olamadığını biliyoruz. En son bu önemli markayı, Microsoft tarafından satın... Nokia’dan Yeni Bir Atılım Moonraker!

Yılların telefon devi Nokia, sektörde birçok farklı atılım ile tutunmaya çalışsa da pek başarılı olamadığını biliyoruz. En son bu önemli markayı, Microsoft tarafından satın alındığını ve sektörden neredeyse tamamen çekildiği haberini almıştık. Firma farklı alanlarda çalışmalar yapsa da akıllı cihaz sektörünü tam bırakamamış gibi görünüyor!

Keza Microsoft’ta akıllı telefon pazarından önemli işler yapmaya çalışmış ve sonuç olarak büyük bir fiyaskoya uğramıştı. Nokia için zor zamanlar olarak adlandıracağımız bu dönem için yeni bir umut, Moonraker cihazı ile doğuyor! Bu sefer daha az rakibi olan bir alana girerek pastadan pay almayı umut eden Nokia, Akıllı Saat üretimine başlayacağı öğrenildi.

kullerinden-dogmaya-calisan-nokia-akilli-saat-isine-giriyor-705x290

Nokia Moonraker Akıllı Saat

Şuan kesin olarak bir haber yapılmamış olsa da twitter üzerinden  Even Blass tarafından sızdırılan bir haber olan Moonraker, görüntüleriyle bizi tatmin ettiğini söyleyebiliriz.  Görünüşü ile ilgi çekici olan Moonraker ürünü için şuan bir bilgi bulunmuyor.

Bu cihaz, Nokia tarafından piyasaya sunulduğunda önemli işler yapması planlanırken, büyük ihtimal Android işletim sistemine sahip olması bekleniyor. Ancak Microsoft tabanlı bir cihaz olması da kaçınılmaz bir sonuç olacağını hatırlatalım. Sektörde tutunmak isteyen Nokia, bir nebze iyi bir alan seçmiş gibi görünüyor. Eğer iyi taktik uygularsa; Moonraker ürününde kullanacağı sensörler ve amaçları iyi seçerse, bu markayı tekrar gündeme getirmeyi başarabilir. Ama şimdilik beklemekten başka bir çare yok!

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir