NASA Uzaya Robot Göndermeye Başlıyor NASA Uzaya Robot Göndermeye Başlıyor
3
Uzayda yaşam araştırması konusunda ilerleyen dönemlerde çok daha kapsamlı çalışmalar yapacağını açıklayan NASA, söz konusu açıklamadan hemen sonra ise yapacağı çalışmalara ilişkin yeni detayları... NASA Uzaya Robot Göndermeye Başlıyor

Uzayda yaşam araştırması konusunda ilerleyen dönemlerde çok daha kapsamlı çalışmalar yapacağını açıklayan NASA, söz konusu açıklamadan hemen sonra ise yapacağı çalışmalara ilişkin yeni detayları paylaşmaya başladı.

Ortaya çıkan detaylara göre NASA’nın uzay araştırması konusunda ilk adımı attığı ve bunun içinde insansı robotların geliştirildiği iddia edildi. Söz konusu iddialarda doğrudan NASA tarafından onaylandı. Bununla beraber NASA’nın artık astronotlardan çok geliştirilen bu robotları kullanacağı da belirtildi. Geliştirilen insansı robotlarla beraber yaşam araştırması da kısa süre içerisinde başlayacak.

NASA Robotlarının Adı Valkyrie Olacak

Adı bile şimdiden belirlenen insansı robotlara Valkyrie denilecek. İlk aşamada Mars yüzeyine gönderilecek olan robotlar şuan kullandığımız VR gözlüklere de sahip olacak. Bu sayede anında görüntü imkanı da sunulmuş olacak.

İlk defa insan gözü ile Mars’ı geziyormuş gibi bir hava yaratacak olan Valkyrie robotların asıl amacı ise uzayda yaşamı oluşturmak olacak. Mars üzerinde kurulacak olan koloni için ilk adımlar Valkyrie robotlarla atılacak.

Söz konusu teknoloji ise şimdilik geliştirilme aşamasında. Fakat yine NASA tarafından yapılan fotoğraf paylaşımlarına bakacak olursak aslında bu gelişim sürecinin çok da uzun olmayacağı yorumunu yapabiliriz. Zira NASA Valkyrie robotlarında uzayda yaşam kolonisinin de 2030 yılına kadar hazır olacağını belirtiyor. Yeni teknolojinin nasıl bir etki yaratacağı ise şuan için merak konusu.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir