Microsoft’dan Windows Phone İçin Önemli Açıklama Microsoft’dan Windows Phone İçin Önemli Açıklama
Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından yapılan küçük sızıntılarla Microsoft Phone cihazları için pek bir gelişmenin bulunmadığını ve bu alanla alakalı çalışmaların pasif olduğu ortaya çıkmıştı.... Microsoft’dan Windows Phone İçin Önemli Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından yapılan küçük sızıntılarla Microsoft Phone cihazları için pek bir gelişmenin bulunmadığını ve bu alanla alakalı çalışmaların pasif olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak Yapılan son açıklamalara göre birkaç şey değişmiş gibi görünüyor!

Microsoft tarafında birçok farklı gelişmekte olan ürün bulunuyor. Bunlardan en önemlisi olan Xbox One cihazı, sanal gerçeklik ile alakalı ve PS4 rekabeti ile üzerinde bolca durulan bir konu haline geldi. Bu karmaşanın arasında kalan Microsoft, Windows phone için pek bir geliştirme ile uğraşamadığını itiraf etti!

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı olan Kevin Gallo tarafından yapılan açıklamaya göre piyasayı bırakmadıklarını ve çalışmalara tekrar başlandığını söyledi. Çalışmaların son hızla devam ettiğini ve piyasaya daha farklı bir politikayla çıkacağını söyleyen Başkan yardımcısı, bu sefer sektörde iyi şeyler başarmayı planlıyor.

Gallo, Surface cihazları ile gündemi zorladıklarını ve akıllı telefon anlamında da Amiral Gemisi ürün çıkartarak yüksek performans vaat eden cihazlara yöneleceklerini söyledi.

windows-10-mobile-build-14322

Windows Phone Sonu BlackBerry Gibimi olacak?

Android ve İOS İşletim sistemlerinin gelmesiyle bir zamanların popüler telefonları olan BlackBerry cihazlar ortadan silinmiş ve marka büyük kayıplar yaşamıştı. Microsoft, Windows Phone için bu çabalarının sonucu olarak BlackBerry ile aynı duruma mı düşecek belli değil!

Windows Phone Neden Sevilmiyor?

Android İşletim sistemi kullanan birçok marka olması ve arkasında Google tarafından desteklenmesi insanları mutlu ediyor ve çokça alternatif sunuyor. Ancak Microsoft Phone için böyle bir durum şuan bulunmuyor.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir