McLaren Elektrikli Spor Araba Üretimine Başlıyor McLaren Elektrikli Spor Araba Üretimine Başlıyor
3
Son dönemde küresel ısınmanın önüne geçebilmek için birçok yeni önlem alınmaya başlandı. Ülkeler arası yeni sanayi anlaşmaları, üretim anlaşmaları derken şimdilerde ise dünya üzerinden... McLaren Elektrikli Spor Araba Üretimine Başlıyor

Son dönemde küresel ısınmanın önüne geçebilmek için birçok yeni önlem alınmaya başlandı. Ülkeler arası yeni sanayi anlaşmaları, üretim anlaşmaları derken şimdilerde ise dünya üzerinden en çok hava kirliliğine neden olan araç teknolojileri değiştirilmeye başlandı.

Özellikle petrol kullanımının önüne geçerek oluşan hava kirliliğinin önüne geçmek için artık dev otomobil firmalarının elektrikli otomobil üretimine yöneldiğini biliyoruz. Yavaş yavaş bu segmente orta sınıf araçlarla da tanışmaya başladık. Fakat gelen son haber aslında bu alanda çok daha iddialı araçlar göreceğimizi kanıtlar nitelikte. Zira elektrikli araç teknolojisinde son olarak McLaren yeni spor arabasını tanıttı.

Alanında İlk Olarak Karşımıza Çıkıyor

Spor araba kategorisinin en iddialı firmalarından biri olan McLaren, bu alanda artık elektrikli otomobilleriyle de anılmaya başlayacak. Zira dev firma yakın bir gelecekte yeni araçlarını piyasaya süreceklerini belirtti.

Tamamen elektrik ile çalışacak olan yeni araçlar 200 mhp hıza kadarda çıkabilecek. Oldukça yüksek hız seviyelerine çıkması aracın enerji ihtiyacının da karşılanması için oldukça önemli olacak. Şuan için 15 tane üretilmesi beklenen yeni McLaren araçlarının ne zaman piyasaya çıkacağı ve gerçekten beklenenleri verip vermeyeceği de merak konusu oldu. Zira aracın henüz üretimine geçilmedi. Üretime ne zaman geçileceği ve ilk üretimde kaç aracın piyasaya sürüleceği de henüz net değil.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir