Japon Bilgisayar Korsanları İki Bin ATM Hackledi! Japon Bilgisayar Korsanları İki Bin ATM Hackledi!
2.5
Siteler hackleniyor, bilgisayarlarınız hackleniyor, android telefonlarımız hackleniyor derken, şimdi sıra atm lerde! Geçtiğimiz ay Japonya da bir araya gelen bir grup bilgisayar korsanı iki... Japon Bilgisayar Korsanları İki Bin ATM Hackledi!

Siteler hackleniyor, bilgisayarlarınız hackleniyor, android telefonlarımız hackleniyor derken, şimdi sıra atm lerde!

Geçtiğimiz ay Japonya da bir araya gelen bir grup bilgisayar korsanı iki saat içinde tam iki bin atm yi ele geçirdi. Bankaları ve kullanıcıları şaşırtan bu olay bankalara ve banka müşterilerine yaklaşık 13 milyon dolara mal oldu. Korsanların internet üzerinden, banka veri tabanlarını hackleyerek elde ettikleri düşünülen kart bilgileri ile klonlanmış kartlar kullanarak paraları çektikleri düşünülüyor.

Japon güvenlik güçleri İnterpol ile eş zamanlı çalışıp bu hırsızları yakalamaya çalışıyor. Bu olay için 1400 farklı atm kullanan korsanların Japonya’nın yaklaşık yirmi farklı bölgesinden bir araya gelen 100 civarı kişiden oluştuğu düşünülüyor.

Böyle bir organize ve deha şaşırtsa da bilgiyi kötü kullanma gün geçtikçe çoğalıyor. Özellikle teknoloji alanında bilgi sahibi gençlerin, bu bilgilerinin dürüst çalışma koşulları altında da olsa altın değerinde olduğunu bilmedikleri aşikar ve bunları girişime döndürmek yerine kolay yoldan para kazanmanın yollarını aradıkları görülüyor. Ülkelerin bu konuda gençlere yönelik yaptığı çalışmalar çoğaltılmalı.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir