Huawei İle Samsung Arasındaki Patent Kavgası Devam Ediyor Huawei İle Samsung Arasındaki Patent Kavgası Devam Ediyor
3.5
Çin merkezli firmalarının teknoloji devlerine açtığı davalar günden güne artış gösteriyor. Bilindiği üzere Çin’de bir süre önce iPhone satışları mahkeme kararıyla durdurulmuştu. Bu kez... Huawei İle Samsung Arasındaki Patent Kavgası Devam Ediyor

Çin merkezli firmalarının teknoloji devlerine açtığı davalar günden güne artış gösteriyor. Bilindiği üzere Çin’de bir süre önce iPhone satışları mahkeme kararıyla durdurulmuştu.

Bu kez Huawei markası ile Samsung arasındaki ipler iyice gerilmeye başladı. Patent konusunda uyuşamayan iki firma bunun sonucu olarak Huawei Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy J5 gibi cihazları kanıt göstererek, Samsung’a karşı yeni bir dava açtı.

Huawei, Samsung firmasının son çıkardığı ürünlerinde kendi modellerine ait bir çok patentli özelliği kullandığı gerekçesiyle tam 12 milyon dolarlık patent davası açtı.

Huawei bilindiği üzere bir süredir S7, S7 Edge ve J5 gibi modeller üzerinde çalışmalarını yürütüyordu. İlgili modellerde kendisine ait bir çok patent ihlalinin yapıldığını açıklayan Huawei firması açtığı davada kendisinden oldukça emin gözüküyor.

Tam olarak hangi özellikler hakkında patent davası açıldığı bilinmese de özellikle ekran özellikleri konusunda anlaşmazlığın olduğu sızdırıldı.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir