FİFA 2017 Frostbite Motoru İle Geliyor FİFA 2017 Frostbite Motoru İle Geliyor
3
Futbol oyunu denildiğinde akla ilk gelen yapım tabi ki FİFA. En yakın rakibi olan PES serisi ile girdiği mücadeleyi de son 5 yıldır büyük... FİFA 2017 Frostbite Motoru İle Geliyor

Futbol oyunu denildiğinde akla ilk gelen yapım tabi ki FİFA. En yakın rakibi olan PES serisi ile girdiği mücadeleyi de son 5 yıldır büyük bir ara ile kazanmaya başladı. Özellikle bu sene FİFA 2016 ile rakibine büyük oranda fark atan başarılı yapım, şimdilerde ise yeni oyunu ile gündeme geliyor.

İlk olarak 2016 sürümünde Türkçe desteği de sunan FİFA’nın bu sene çıkaracağı yeni oyunu FİFA 2017’nin ise çok büyük değişimlerle gelmesi bekleniyor. Zira dev yapım hakkında ilk detaylarda şimdiden belli olmaya başladı.

Frostbite Oyun Motoru Gerçek Mi?

Oyun hakkında ortaya atılan ilk iddia ise oyun motoru konusunda oldu. Game Informer tarafından ortaya atılan iddialara göre FİFA bu sene, uzun süredir kullandığı Ignite oyun motorundan vazgeçecek. Bununla beraber EA Games’in en beğenilen serilerinden biri olan FİFA’nin artık savaş oyunlarından alışkın olduğumuz Frostbite oyun motoruna geçeceği iddia edildi.

Yeni oyun motoruyla beraber dinamikler konusunda köklü değişimlere gideceği düşünülen FİFA’nın bu şekilde bir risk alınarak piyasaya sürülmesi oyunun hayranlarının da meraklarının artmasına neden oldu.

Şimdiden birçok platformda tartışma konusu olan FİFA 17 için oyun motoru konusunda resmi açıklamanın ne zaman yapılacağı da merak konusu olmaya yetti. Yapılacak açıklamanın ise 12 Haziran tarihinde gelmesi bekleniyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir