Bilgisayarlarda En Çok Windows 7 Tercih Ediliyor! Bilgisayarlarda En Çok Windows 7 Tercih Ediliyor!
Günümüzün her yerinde ön plana çıkan bir konu var. İşte oda Rekabet! Bilgisayarlar üzerinde kullandığımız işletim sistemleri bile kendi aralarında rekabet yarışı içerisindeler. Hatta... Bilgisayarlarda En Çok Windows 7 Tercih Ediliyor!

Günümüzün her yerinde ön plana çıkan bir konu var. İşte oda Rekabet! Bilgisayarlar üzerinde kullandığımız işletim sistemleri bile kendi aralarında rekabet yarışı içerisindeler. Hatta bu rekabet sürümler arası bile bazen var olabiliyor.

Windows İlk 4’ü Kapmış!

Öncelikle bu istatistiklerin NetMarketShare kuruluşuna ait bir veri kümesi olduğunu hatırlatalım. Bu oranlar farklı kaynaklara göre değişeceğini ancak çok farklı bir sahnenin ortaya çıkmayacağını da hatırlatalım.

Windows, bildiğiniz üzere Bilgisayarlardaki işletim sistemleri adına önemli bir isim. İnsanların ilgisini çekmek adına farklı işletim sürümleri yayınlayarak insanların ilgisini çekmeyi ve en çok kullanılan işletim sistemi olmayı başarıyor. Tabi burada ihtiyaçlarda göz önüne alınması gerekiyor.

Dünyanın Yarısı Windows 7 kullanıyor.

Açıklanan istatistiklere göre %49 oranında bu işletim sistemi tercih ediliyor. Çünkü hem güvenli hem de stabil bir işletim sistemi olarak görünüyor. “Şahsen bu yazıyı Windows 7 işletim sisteminde yazıyorum.”

isletim sistemi kullanim orani

Diğer Windows Dağıtımları

Öncelikle XP değinelim. Banka, ATM ve farklı kuruluşlarda küçük ihtiyaçları gidermek amacıyla kullanıyor. Artık destek görmese de az tüketim yapması, bu dağıtımı 3. Sırada kalmasını sağlıyor.

Ücretsiz olmasına rağmen Windows 10 işletim sistemi %19 oranında 2. Olarak en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alıyor. Bu beklenen istatistiklerin altında olduğunu hatırlatalımç

Bu sıralamayı MacOS ve Linux dağıtımları takip ediyor. Tabi bu listenin yüzde kaçı zombi bilgisayarlardan oluşuyor, bilinmese de gerçek şu ki Windows önümüzde birkaç yıl daha zirvede olacak. Merak edilen nokta ise Windows 10 kullanımı artıp atmayacağı gerçeği…

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir