Apple Yeni Telefon Modellerinde İntel Modem Kullanacak Apple Yeni Telefon Modellerinde İntel Modem Kullanacak
3.5
Teknolojide dünya devi Apple yeni akıllı telefon ve tablet modellerinde kullanacağı donanımlardan birisi olan modemlerde bir başka dev şirket İntel‘in imzası olacak. Apple henüz... Apple Yeni Telefon Modellerinde İntel Modem Kullanacak

Teknolojide dünya devi Apple yeni akıllı telefon ve tablet modellerinde kullanacağı donanımlardan birisi olan modemlerde bir başka dev şirket İntel‘in imzası olacak.

Apple henüz piyasalarda dedikoduları ve haberleri sızdırılmaya devam eden iPhone 7 modeli ile başlamak üzere tüm akıllı telefon modellerinde artık Intel marka modemler kullanacak. Bloomberg‘in verdiği habere göre Apple firması yeni iPhone‘larda kullanmak üzere Intel‘e modem siparişleri verdi.

Apple ile Intel işbirliği hakkında bilgiler sızdırıladursun öte yandan Çin’de satılan iPhone‘larla Verizon için üretilecek olan modellerde Qualcomm‘la çalışılmaya devam edilecek. Bilindiği üzere bugüne kadar Apple modem temini için Qualcomm firmasını kullanıyordu.

Apple Intel işbirliğine ait söylentiler geçtiğimiz Ekim ayında aslında piyasalara sızdırılmıştı. O dönemler Intel‘in bini aşkın mühendisini bu projeye yoğunlaştırdığı duyurulmuştu. Intel mobil modemler açısından çok düşük bir pazar oranına (yaklaşık %1-2) sahip olmasına rağmen bu işbirlik sonucunda bu oranın %40’lara kadar çıkması bekleniyor. Mobil modemler açısından piyasayı şu sıralar Qualcomm firması domine ediyor diyebiliriz.

Yeni birliktelik nasıl donanımlar getirecek bilemiyoruz ancak Apple markasının güvenilirliğiyle birlikte Intel markası birleşince tatmin edici sonuçlar alınacağını düşünüyoruz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir