Apple Yakın Zamanda Elektrikli Otomobil Üretecek! Apple Yakın Zamanda Elektrikli Otomobil Üretecek!
3
Reuters haber ajansının iddia ettiği bilgilere göre yakın zamanda Apple firması elektrikli otomobil üretimi işine girmeye hazırlanıyor. Reuters ajansının yakın kaynaklarından sızan bilgiler ışığında... Apple Yakın Zamanda Elektrikli Otomobil Üretecek!

Reuters haber ajansının iddia ettiği bilgilere göre yakın zamanda Apple firması elektrikli otomobil üretimi işine girmeye hazırlanıyor.

Reuters ajansının yakın kaynaklarından sızan bilgiler ışığında Apple ayrıca elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına yardımcı olmak amacıyla şarj noktaları projesinde de çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda akaryakıt firmaları ile sürekli iletişimde bulunan firma bu alanda oldukça ilerleme kaydetmişe benziyor.

Henüz çok küçük bir sektör olan elektrikli otomobil dünyasına ilk adımlarını atmaya hazırlanan Apple bu sektöre canlılık katacak gibi gözüküyor.

Apple’ın tam olarak netlik kazanmayan bilgilere göre 2019 yılında piyasaya sürmeyi düşündüğü elektrikli otomobil aracının akıllı telefon ve mobil cihazlarda kullandığı İOS işletim sistemi ile tam bir entegrasyon halinde çalışması bekleniyor.

Bir başka iddiaya göre bu sektörde ECU’nun yerinde İOS’un bulunması beklenen araçlar aynı zamanda iPhone ve iPad’ler ile de tam kontrol edilebilecekler.

Elektrikli otomobil sektöründe kendisine yer edinmeye çalışacak olan Apple daha şimdiden bu alanda bir çok eleman transferi yaptı. Apple’ın bu sektördeki en büyük avantajı müthiş bütçe rezervi olarak görülüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir