Apple WWDC 2016 Etkinliği Bugün Başlıyor Apple WWDC 2016 Etkinliği Bugün Başlıyor
4.5
Teknolojide dünya devi ünvanını ve aynı zamanda dünyanın en büyük şirketi olma özelliğini taşıyan Apple, yıllık etkinlikleri olan WWDC etkinliğini bugün Türkiye saati ile... Apple WWDC 2016 Etkinliği Bugün Başlıyor

Teknolojide dünya devi ünvanını ve aynı zamanda dünyanın en büyük şirketi olma özelliğini taşıyan Apple, yıllık etkinlikleri olan WWDC etkinliğini bugün Türkiye saati ile 20:00‘da başlatacak. Yaklaşık 4 gün sürmesi beklenen etkinlik 17 Haziran’da son bulacak.

Apple ürün kullanıcılarının başta olmak üzere teknolojiye meraklı hemen her kesimin beklediği büyük etkinlik için bir süredir geri sayım başlatılmıştı. “WWDC etkinliğinin ana temaları neler olacak, hangi özellikler tanıtılacak ve hangi yenilikler getirilecek” haberimizin ana hatlarını oluşturan elementler olacak.

wwdc 2016

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılacak etkinliğin ismi WWDC ( World Wide Developers Conference ) 2016 olarak biliniyor. WWDC 2016 etkinliği aslında daha ziyade yazılım odaklı olmakla birlikte Apple‘ın bu konferansta yeni ürünlerini de tanıtması bekleniyor. İOS 10, macOS (OS X) ve Apple Music gibi yazılımlarla birlikte 2016 Model MacBook Pro modellerinin de duyurulması bekleniyor.

MacBook Pro Retina için uzunca zamandır köklü yenilik yapmayan Apple bu alanda baştan aşağı bir yenilik getireceği şirketin analisti olarak bilinen KGI tarafından dile getirilmişti. 2016 MacBook Pro Retina modellerinde dokunmatik panelin entegre edileceği bilinmekle birlikte köklü değişiklikler için birkaç özelliğin daha eklenmesi bekleniyor.

MacBook Air modellerinin de retina ekrana kavuşturulmasına kesin gözle bakılırken eski tip Air’lerin tamamen rafa kalkacağını söyleyebiliriz. MacBook Pro modellerinde ise klavye düzeninde değişiklikler, tek renkle (silver – gümüş) temsil edilen modelin iPhone’larda olduğu gibi renk kombinasyonları ile üretileceğine de kesin gözüyle bakılıyor.

Donanım yönünden de bir çok yenilik yapılması beklenen MacBook Pro Retina modellerinin özellikle işlemci yönünden eşdeğeri rakiplerine göre oldukça geride kaldığı söylenebilirdi. WWDC 2016 etkinliği ile MacBook Pro Retina modellerinde özellikle Intel Skylake yonga türü işlemcilerinin kullanılacağı daha önceden bildirilmişti. Yine ekran kartı alanında da köklü değişiklikler görmeyi düşündüğümüz yeni modellerde nasıl bir kombinasyonla karşılaşacağımız sırlarla dolu bir küp gibi duruyor. MacBook modellerinde ayrıca USB TYPE-C girişine yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

MacBook Pro işletim sistemi olan OS X bu yıl ismine veda ederek macOS olarak anılmaya başlanacak.

WWDC 2016 bugün saat 20:00 itibariyle başlayacak ve etkinlik apple.com üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Oldukça büyük bir kitlenin aylardır merakla beklediği bu etkinliği ve etkinlikte çıkan yenilikleri Teknoloji Vakti olarak siz ziyaretçilerimize anında bildireceğiz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir