Lenovo’dan Sanal Gerçeklik İçin Akıllı Ayakkabı Geliyor Lenovo’dan Sanal Gerçeklik İçin Akıllı Ayakkabı Geliyor
Sanal gerçeklik tartışmasız günümüzün en ilgi çekici ve en fazla uğraş sarf edilen teknoloji alanlarından birisi. Birçok teknoloji firması bu alan için çeşitli girişimlerde... Lenovo’dan Sanal Gerçeklik İçin Akıllı Ayakkabı Geliyor

Sanal gerçeklik tartışmasız günümüzün en ilgi çekici ve en fazla uğraş sarf edilen teknoloji alanlarından birisi. Birçok teknoloji firması bu alan için çeşitli girişimlerde bulunarak atılımlar yapıyor. Bu atılımlardan birisi ise Lenovo tarafından gerçekleşti!

Sanal gerçeklik için düşünülmüş bir ayakkabı! Bu ayakkabı oyun kumandası özelliğine sahip olup; çeşitli cihazlarla etkileşime girerek size kullanma imkanı sunuyor. Lenovo bu atılımı ile sanal gerçeklik alanında büyük bir çığır açacak gibi görünüyor!

Oyun Kumandasına Sahip Akıllı Ayakkabı!

San Francisco’de gerçekleşen Tech World etkinliğinde Lenovo birçok konudan bahsetmişti. İşte bu tanıttığı ürünlerden birisi olan Akıllı ayakkabı; Vibram ve İntel ile beraber üretilen bir ürün. Bu ürün klasik bir spor ayakkabısı görünümü ile beraber oldukça rahat bir yapısı var. Hem de bu ürün 3D yazıcılar tarafından üretilmiş bir ürün olarak gelecek vaat ediyor.

Peki bu ürünü nasıl kullanabiliriz?

Akla ilk gelen Sanal gerçeklik gözlükleri ile beraber Temple Run tarzı oyunlar oynamamız mümkün gibi görünüyor. Ayrıca sanal gerçeklik dünyasında daha güzel dokunuşlar elde etmek adına ve hareket kabiliyetine büyük yardımcı olacak bir donanım olarak görünüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir