Dünyada İlk Modüler Saat Olan “Blocks” Kullanıcılara Sunuldu Dünyada İlk Modüler Saat Olan “Blocks” Kullanıcılara Sunuldu
3.5
Dünyanın ilk modüler saati olma özelliğini taşıyacak olan Blocks piyasalara sürülmeden önce son test aşamalarından geçiriliyor. Ürün geliştiricileri Blocks isimli bu saate farklı özellikler... Dünyada İlk Modüler Saat Olan “Blocks” Kullanıcılara Sunuldu

Dünyanın ilk modüler saati olma özelliğini taşıyacak olan Blocks piyasalara sürülmeden önce son test aşamalarından geçiriliyor. Ürün geliştiricileri Blocks isimli bu saate farklı özellikler ekleyen modüllerin takılıp çıkarılmasını ve saatin çalışma sistemini gösteren bir inceleme videosunu da aynı zamanda yayınladı.

Ekstra piller, nabız sensörleri, flaş özelliği, programlanabilir ayrı bir tuş, GPS gibi altı farklı modül ile kullanıcılara sunulacak olan Blocks işletim sistemi olarak Android kullanacak.

Dünyanın ilk modüler saati olan Blocks için Kickstarter kampanyası ile 1.6 milyon dolar toplanmıştı. Saat paslanmaz çelik kasa, Snapdragon 2100 Wear işlemci, AMOLED ekran, Gorilla Glass ekran koruyucu ve su, toza dayanıklılık özelliğiyle beraber saatin satış fiyatı 330 dolar ile ön siparişe açıldı. Ön sipariş sonrası fiyatların belli kademe yükseleceği belirtiliyor.

Blocks adlı modüler akıllı saat 4 modülle birlikte 330 dolar olmakla birlikte ek modül almak isterseniz modül başına 35 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Modüler özellikli akıllı saat piyasasına ilk giriş yapma özelliği taşıyan Blocks markasının yanında bilindiği üzere Apple’da buna benzer bir akıllı saat projesini geliştirme aşamasında idi. Akıllı saat piyasasında önümüzdeki günler neler getirecek bilinmez ama birkaç yıl içinde büyük bir rekabet yaşanacağını öngörebiliriz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir