Apple’dan Kapsamlı watchOS 3 Tanıtımı Apple’dan Kapsamlı watchOS 3 Tanıtımı
Akıllı telefonlardan sonra en popüler cihazlardan olan akıllı saatler, WWDC 2016 etkinliğinde de önemli bir yer kaplayarak Apple için de önemli olduğunu gösterdi! Apple... Apple’dan Kapsamlı watchOS 3 Tanıtımı

Akıllı telefonlardan sonra en popüler cihazlardan olan akıllı saatler, WWDC 2016 etkinliğinde de önemli bir yer kaplayarak Apple için de önemli olduğunu gösterdi! Apple bu sene gerçekleşen WWDC 2016 etkinliğinde watchOS 3 işletim sistemini tanıttı!

Birçok alanda uzman teknolojiler geliştiren Apple, akıllı saat sektöründe de başarılı bir güncelleme yaparak bu çeyrekteki en önemli haberlerden birisini kapmayı başardı! Eski işletim sistemi olan watchOS 2 sürümüne göre 7 kat daha iyi performans aldığını söyleyen Apple, etkinlikte kullanıcıları etkileyecek özelliklerden bahsetti.

apple-wwdc-20160613-764

Cihazınızda çalışan uygulamalar ve hizmetler, arka planda çalışır bir halde sizin isteğinizi bekler bir halde çalışacak ve bu sayede saniyeler içinde istediğiniz verilere anında erişebileceksiniz. Ayrıca cihaz üzerinde bulunan fonksiyonel düğmede işlevini değiştirdi! Bu düğme ile “Dock” kısmına giden cihaz, burada favori uygulamalarınızı gösterecek bir panel sunuyor.

Bu panel üzerinde 3. Parti uygulamalar kurmak ve kullanmakta bu sürüm ile mümkün. Apple bu işletim sistemi ile beraber Scribble özelliğini bu cihazlara getirerek uygulamalarda yazı yazmanıza imkan sunuyor. Harfleri bu tablo üzerinde çizerek istediğiniz yazıyı oldukça başarılı bir şekilde yazmanız mümkün.

apple-wwdc-20160613-926

Cihaz üzerinde birçok kullanım kolaylığı getiren Apple, güvenlik açısından da aniden panik butonu bulunan bir cihaz olarak da imdadımıza yetişiyor. Ayrıca wifi bağlantısı sayesinde konumunuzu da sizin ayarladığınız insanlara bildirmenize olanak sunuyor.

Tabi ki bir diğer imkan ise sağlık ve spor uygulamaları ile daha senkron ve performanslı çalışmasına olanak sunan yenilikler! İşte buna verilecek en güze örnek ise Breathe uygulaması olacak. Cihaz güncellemesi sonbaharda kullanıcılara sunulacak.

apple-wwdc-20160613-790

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir