Sandisk Ultra Dual Drive Çift Yönlü Flash Bellekleri Tanıttı Sandisk Ultra Dual Drive Çift Yönlü Flash Bellekleri Tanıttı
3.5
Teknolojinin hat safhası geliştikçe birçok farklı alternatif de hayatımıza girmeye devam ediyor. Özellikle de Ultrabook ve birçok mobil cihazda kullanılan USB-C köprü girişi gün... Sandisk Ultra Dual Drive Çift Yönlü Flash Bellekleri Tanıttı

Teknolojinin hat safhası geliştikçe birçok farklı alternatif de hayatımıza girmeye devam ediyor. Özellikle de Ultrabook ve birçok mobil cihazda kullanılan USB-C köprü girişi gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam etmekte. SanDisk tarafından geliştirilen ve USB-A ile USB-C arasında bir bağlantı köprüsü oluşturan yeni cihazlar tanıtılmaya başlandı bile. USB-A ile direk yapılacak olan transfer işlemleri, USB-C köprü işleminde ise kablolara ihtiyaç duyulmakta.

SANDİSK ULTRA DUAL DRIVE HER İKİ BAĞLANTIYIDA DESTEKLİYOR

SanDisk başta olmak üzere birçok flash bellek üreticisi tarafından dizayn edilen yeni teknolojik cihaz köprü görevinin özelliği dışında aynı zaman’da yüksek veri akışını da sağlayacak. Şimdiden kullanıcıların ilgi odağı olmaya başlayan SanDisk Ultra Dual Drive adına sahip ürün oldukça şık ve estetik bir tasarıma da sahip.

SANDİSK ULTRA DUAL DRİVE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Özellikleri arasında geçmişten günümüze gelen bir klasik USB kapısı olan USB-A, yıllardır birçok marka tarafından üretilen çoğu bilgisayarda yer alan bir özelliktir. Bunun haricinde Macbook ve HP’nin Spectre serisinde de yer alan USB-C köprü kapısı da bu tür üst seviye bilgisayarlarda bulunan giriş kapısı olarak görev edinmekte. SanDisk ise yeni çıkarmış olduğu Ultra Dual Drive serisi ile hem 3.1 USB arabirimi ile çift köprü kanalında da kullanılacağı gibi, aynı zaman’da 16GB ile 128GB’e kadar 4 farklı veri depolama kapasitesine sahip ürün ile piyasaya çıkacak. Bunların yanı sıra saniyede 130 ila 150 arasında veri transferi gerçekleştiren SanDisk’in yeni askeri şimdiden teknoloji çılgınlarının merakını sarmış durumda.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir