Samsung’dan Yüksek Okuma Hızına Sahip SSD Geliyor Samsung’dan Yüksek Okuma Hızına Sahip SSD Geliyor
Kullandığımız teknolojik ürün, her geçen gün gelişmekte olsa da bazı eski donanımlar; bu gelişmelere dar boğaz olabiliyor. Ekran kartı, işlemci, RAM veya yoga setiniz... Samsung’dan Yüksek Okuma Hızına Sahip SSD Geliyor

Kullandığımız teknolojik ürün, her geçen gün gelişmekte olsa da bazı eski donanımlar; bu gelişmelere dar boğaz olabiliyor. Ekran kartı, işlemci, RAM veya yoga setiniz her ne kadar süper olsa da depolama biriminizin kalitesi SSD değilse; bu kalitenin hiçbir önemi yok! İşte Samsung 3.2 GB/s hızında bir SSD ile piyasaya çıkıyor.

Akıllı telefon alanında öncü marka, bu tarz cihazlara donanım üretme işini de el attığını çok iyi biliyoruz. Samsung M.2 SSD ürünü için SM951 M.2 SSD modeli ile ilgili duyuruyorlar yapmıştı. Bunun yanında SM961 modeli ile de İlk olarak NVMe M.2 standart kriterlerine uygun cihazlar üretmişti. Bu cihazlar 1 TB boyutundan büyük çaplı SSD olarak biliniyordu. Ama Samsung, son gelişmelerde çıtayı baya yükseltmişe benziyor!

Samsung Polaris Kontrolcüsü Kullanıyor!

Ekran kartlarında çokça duyduğumuz Polaris kontrolcüsü, bu SSD modelinde kullanacağını açıklayan Samsung, SSD cihazları için 128 GB giriş, 256 GB orta, 512 GB orta ile profesyonel ve son olarak 1 TB ile profesyonel kullanıcılara hitap edecek versiyonları mevcut!

Normal SSD cihazları ile karşılaştırıldığında bir hayli pahalı olan bu donanım, 3.2 GB/s okuma hızına sahip olduğunu ve polaris kontrolcüsüne sahip olduğunu hatırlatalım. Samsung bu yeni SSD ürünün fiyatı olarak ise 1 TB SSD cihazı için 512 dolar fiyatı biçmiş. Şimdilik bu hızlar bizim için lüks olarak karşılansa da yakında pazarın rekabeti; piyasanın düşmesine sebep olacaktır.

 

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir