Samsung 4 TB Boyutlarında SSD Tanıttı Samsung 4 TB Boyutlarında SSD Tanıttı
Teknolojinin en önemli ara birimi olan depolama alanı, şüphesiz teknolojinin en geriden takip eden parçası olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün popüler depolama donanımı olan SSD’ler... Samsung 4 TB Boyutlarında SSD Tanıttı

Teknolojinin en önemli ara birimi olan depolama alanı, şüphesiz teknolojinin en geriden takip eden parçası olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün popüler depolama donanımı olan SSD’ler bile bazı durumlarda yeterli performans veremiyor. Verseler de yeterli büyüklüğe ulaşamadıkları için, tam kullanım deneyimi sunmuyor!

İşte Samsung çığır açacak boyutlarda bir SSD ürününü tanıtarak kullanıcılara müjde verdi. 4 TB boyutlarında olan bu yeni SSD cihazı, hem performansa hemde anlayacağınız üzere önemli bir boyuta sahip. Tabi ki bunun fiyatı biraz pahalı!

Samsung 850 EVO SSD Cihazı Özellikleri

Samsung 4 TB 850 EVO adıyla gelen bu cihaz, ana kart ile bağlantı kurduğu SATA yolunun en üst derecedeki hızlara ulaşmasını sağlayacak teknolojiyle geliyor. Bu ürün 520 MBps yazma hızına ve 540 MBps okuma hızına sabit. Bu hızları veren 120 GB SSD cihazların olduğunu biliyoruz. Ancak unutulmaması gereken bir nokta ise SSD cihazlarında depolama alanı ne kadar büyük bir hal alırsa, hızlanma için yapılacak optimizasyonun zorluğu o kadar artıyor. Yani düşük bit depolamada ki hız ile yüksek depolamada ki hızın arasında önemli bir teknoloji bulunuyor.

Samsun 850 EVO cihazının iki farklı ara sürümü bulunuyor. 4 TB ve 2 TB olmak üzere sunulan bu cihaz, fiyat nedeniyle insanları biraz korkutabilir. Keza Samsung 850 EVO fiyatı 4 TB SSD için 1500 dolar civarında iken 2 TB versiyonu için bu fiyat 675 dolar civarlarına kadar düşüyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir