Qualcomm Snapdragon 821 Mobil İşlemcisi Sizleri Şaşırtacak Qualcomm Snapdragon 821 Mobil İşlemcisi Sizleri Şaşırtacak
Akıllı telefon pazarında şüphesiz önemli rekabet unsurlarından olan İşlemciler, yeni güncellemeler ve gelişmelerle birlikte telefonlara eklenerek bizlere daha fazla performans sunmayı hedefliyor. İşte dünyanın... Qualcomm Snapdragon 821 Mobil İşlemcisi Sizleri Şaşırtacak

Akıllı telefon pazarında şüphesiz önemli rekabet unsurlarından olan İşlemciler, yeni güncellemeler ve gelişmelerle birlikte telefonlara eklenerek bizlere daha fazla performans sunmayı hedefliyor. İşte dünyanın en hızlı işlemcisi olmaya aday olan Snapdragon 821 işlemcisi ve detayları:

Öncelikle bunlar mobil işlemciler olduğunu ve bu cihazlara göre geliştirildiğini hatırlatmakta fayda var. Şuan Amiral gemisi olarak adlandırılan hemen hemen her telefon Snapdragon 820 işlemcisini kullanıyor. Piyasada rakibi bulunmayan firma, Çin menşeli firmalar tarafından da tercih ediliyor. Ancak en son İntel’in yaptığı atak ile piyasada bazı telefon üreticilerini kaybettiğini ve bazı markalarda da kullanım oranının düştüğünü söyleyelim.

Snapdragon 821 İşlemci Özellikleri

Öncelikle işlemci detaylarına girmeden, sizleri sıkmayacak şekilde yorumlayalım. Bu işlemcide 4 çekirdeğe sahip bir mimari bulunuyor. Burada önemli olan ütopik işlemci çekirdeği değil, bu çekirdeklerin işlem yapabilme kabiliyetidir. Bazı firmalar 16 çekirdekli işlemci diye övünürken, bunun önemli olmadığını hatırlatalım.

Hız olarak Snapdragon 820 işlemcisinden yaklaşık %8 ile %10 arasında daha fazla performans sergilemesi bekleniyor. Bu oran belki size küçük gelebilir ancak teknolojinin doruklarına ulaştığımız şu zamanlarda oldukça önemli bir seviye olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Snapdragon 821 İşlemcisini Hangi Telefonlar Kullanacak?

Şuan daha üretilmemiş olan cihaz için çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Aynı şekilde hangi cihazlar bu işlemciyi kullanacak bilinmiyor. Şu anlık sadece Samsung Galaxy Note 7 cihazında bulunması muhtemel olarak görünüyor. Ayrıca bazı Çin menşeli yerel firmalarda bu işlemciye sahip cihazlar üretmeyi planladığı biliniyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir