Nvidia GTX 10X0 Yeni Test Videosu İle Beğeni Topladı Nvidia GTX 10X0 Yeni Test Videosu İle Beğeni Topladı
3
Ekran kartı teknolojisi denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Nvidia, yakaladığı bu ünü devam ettirebilmek için sürekli olarak ekran kartlarını da güncellemeye... Nvidia GTX 10X0 Yeni Test Videosu İle Beğeni Topladı

Ekran kartı teknolojisi denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Nvidia, yakaladığı bu ünü devam ettirebilmek için sürekli olarak ekran kartlarını da güncellemeye devam ediyor.

Son olarak geçen sene Nvidia GTX 9xx serisi ile piyasadaki yerini alan dev marka, özellikle oyun severlerin beğenisini toplamayı başarmıştı. Maxmell mimarisi ile oluşturulan GTX 9xx serisi ekran kartları son dönem oyun bilgisayarlarının da vazgeçilmez donanım parçalarından biri olmayı başarmıştı.

Var olan performansı ile üst düzey bir görüntü deneyimi sunmasına karşın Nvidia geçtiğimiz günlerde yeni nesil oyunlara daha adapte olan yeni ekran kartı serisini duyurmuştu.

Nvidia GTX 10X0 İle Görüntü Deneyimi Başka Bir Boyuta Geçiyor   

8 GB bellek, GDDR5X desteği, bunun yanında 4 ekrana kadar çıkış desteği gibi üst düzey özelliklerle gelen yeni ekran kartı serisinin ilk üyesi olan Nvidia GTX 1080’in test sonuçları da aslında nasıl bir ekran kartı ile karşı karşıya kalındığını ortaya koyuyor. Zira son dönemin popüler oyunlarından biri olan The Division üzerinde test edilen ekran kartı, tüm grafik ayaları ultrada olmasına karşın 97 FPS gibi inanması güç bir rakamı ortaya koyuyor.

Oldukça gerçekçi ve gerçekçi olduğu kadar da akıcı görüntü sunabilmeyi sağlayan yeni ekran kartları ne zaman bilgisayarlara entegre olmaya başlar bilinmez ama sadece yapılan son test sonuçları bile ne derece üst düzey bir teknolojinin bizleri beklediğini gösteriyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir