Dünyanın En Güçlü Grafik Kartı İşlemcisi Nvidia GP100 Dünyanın En Güçlü Grafik Kartı İşlemcisi Nvidia GP100
3.5
Grafik işlemcileri özellikle oyun dünyasında oldukça önemli bir yere sahip. Dünyanın en güçlü oyunlarını full özellikler açık bir şekilde hiç takılmadan oynamanın vermiş olduğu... Dünyanın En Güçlü Grafik Kartı İşlemcisi Nvidia GP100

Grafik işlemcileri özellikle oyun dünyasında oldukça önemli bir yere sahip. Dünyanın en güçlü oyunlarını full özellikler açık bir şekilde hiç takılmadan oynamanın vermiş olduğu zevki bilenler bu grafik işlemcilerinin de ne kadar önemli bir yere sahip olduklarından fazlasıyla haberdar.

Dünyanın en önemli grafik kartı üreticilerinden biri olan Nvidia firması GP100 modelli grafik işlemcisi ile çığır açmaya hazırlanıyor. Toplamda 15 milyar adet transistör içeren bu oyun canavarı işlemci ile yapabileceklerinizin sınırı yok diyebiliriz. Şu an dünyadaki en güçlü grafik işlemci olarak tescillenen bu işlemci süper pc’ler için özel olarak üretilen bir grafik işlemci konumunda.

Grafik kartlarının alışılmış bellek boyutlarından çok daha yüksek bir bellek ile gelen bu grafik işlemci 16 GB boyutunda bir bellek ile sınırları şimdiden aşmayı başarmış görünüyor. Bu grafik işlemci oldukça yüksek bant genişliği sunmasının yanı sıra overclock imkanı tanıyor olması da artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat olarak oldukça yüksek bütçe gerektirecek olan bu model grafik işlemcisi kendisine denk rakipler çıktıkça fiyat oranında da anlamlı indirimlere gidecektir.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir