İphone Cihazı Üzerinde Android Çalıştırdılar İphone Cihazı Üzerinde Android Çalıştırdılar
Akıllı telefon pazarında kendi yazılımı ve bazı standartlarıyla ayrılan İphone üretici markası Apple, İOS işletim sistemi ile pazarda farklı işletim sistemi kullanan en büyük... İphone Cihazı Üzerinde Android Çalıştırdılar

Akıllı telefon pazarında kendi yazılımı ve bazı standartlarıyla ayrılan İphone üretici markası Apple, İOS işletim sistemi ile pazarda farklı işletim sistemi kullanan en büyük isimlerden olduğunu biliyoruz. Peki İphone üzerinde Android çalıştırıldığını düşünebiliyor musunuz?

İphone ürünü, donanımsal olarak İOS için özel olarak geliştirilmiş ve her geçen yıl daha sağlık bir hale gelmesi için güncellenmiş bir ürün. İşte bir takım hack işlemleri sonucu bu donanım üzerinde Android işletim sistemini çalıştırmayı başardılar. Bu ilginç deneyim, tam anlamıyla dışarıya bağımlılığı yıkmasa da yine de başarılı bir gelişme sergilediğini hatırlatmakta fayda var.

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch üzerinde Windows 95 işletim sistemini çalıştıran Tendigi yazılım şirketi yine boş durmadan bu seferde İphone üzerinde Android işletim sistemini çalıştırmayı başardı. Bazılarınız tarafından işsizlik olarak görünse de akıllı telefon kitlesi için ilginç ve önemli bir durum olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ne yazık ki tam anlamıyla İphone donanımı ile çalışan bir mekanizma geliştirilemedi. Ancak firma, ince hafif bir kılıf yardımıyla bunu başardığını video’da görebiliyorsunuz. Nexus 5 donanımıyla beraber lightning teknolojisiyle İphone cihazına bağlanarak burada görüntü veren kılıf, bir nevi iphone üzerinde Android çalıştırmaya ve kullanmaya olanak sunuyor.

Tabi ki bu ürün satılmak veya pazara sunmak amacıyla değil, bir deney ürünü olarak kullanıldığını hatırlatmakta fayda var. Ayrıca tam performans alınamadığını ve temel kullanıma olanak sunduğunu da görebiliyorsunuz.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir