Intel Core i7 6950X Serisinden 5.7 GHz İşlemci Geliyor Intel Core i7 6950X Serisinden 5.7 GHz İşlemci Geliyor
3.5
Dünyanın en kaliteli ve en büyük işlemci üretici markası olan Intel’in hayranları tarafından testler sınır tanımıyor. i7 serisinin en güçlü elemanı olan 6950X modeli... Intel Core i7 6950X Serisinden 5.7 GHz İşlemci Geliyor

Dünyanın en kaliteli ve en büyük işlemci üretici markası olan Intel’in hayranları tarafından testler sınır tanımıyor. i7 serisinin en güçlü elemanı olan 6950X modeli overclock alanında göstermiş olduğu yüksek performans sayesinde teknoloji tutkunlarının oldukça ilgisini çekmekte.

Yeni nesil en son ürettiği işlemci modeli olan Core i7 6950X, gösterdiği yüksek performans sayesinde teknoloji tutkunlarını kendine bağlarken, diğer yandan teknoloji çılgını olan bir genç tarafından yapılan hız aşırtma testinde işlemcinin hızını 5.7 GHz değerine çıkararak testini başarılı ile gerçekleştirdi. Modifiye edilen anakart üzerinde yapmış olduğu birkaç değişiklik ve BIOS ayarlarından yapmış olduğu yazılımsal ayarlamalar ile yapılan test sonucu 5.7 hızına erişen grubun genç lideri ile büyük markalar şimdide diyalog haline geçti bile.

MODİFİYE EDİLMİŞ ANAKART, BIOS İÇİN ÖZEL YAZILIMSAL VE SIVI NİTROJEN

Grup üyeleri gerçekleştirdiği test aşamasında anakartı modifiye ederek, BIOS üzerinden yapmış oldukları birkaç yazılımsal düzenlemeler neticesinde sıvı nitrojen ile eski performansının 1.5 katına çıkarmayı başarmış bulunmakta. TurboBoost ile 35 GHz hız performansına ulaşabilen Intel i7 6950X modeli, yapılan bu test neticesinde 5.7 hızına overlock testi ile başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bu hız her ne kadar standart bir bilgisayar kullanıcısı tarafından ulaşılabilecek bir performans olmasa da Intel’in bu denli bir performansa istenilirse ulaşılabileceği de bir gerçek niteliğini taşımakta.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir