IBM’den Depolama İçin Yeni Bir Teknoloji IBM’den Depolama İçin Yeni Bir Teknoloji
2.5
Dünyanın teknoloji alanında oldukça ismini duyuran IBM markası yapmış olduğu son buluş sayesinde bilişim dünyasına yeni bir soluk getirmeyi başardı. Konuyla alakalı olarak yeni... IBM’den Depolama İçin Yeni Bir Teknoloji

Dünyanın teknoloji alanında oldukça ismini duyuran IBM markası yapmış olduğu son buluş sayesinde bilişim dünyasına yeni bir soluk getirmeyi başardı. Konuyla alakalı olarak yeni bir depolama ve veri transferi üzerine buluş sergileyen IBM, yaptığı açıklama da hafıza veri teknolojisi için kullanılan bir faz sayesinde hızlı veri transfer işlemi yapabilme olasılığını buldu. Aslında bu hızlı veri transfer daha öncelerinde de var olan bir durumdu, fakat maliyetinin yüksek ve sınırlı kapasitede yer almasından ötürü kimseler tarafından pek tercih edilmeyen lüks olarak görülmekteydi.

Fakat sonrasında IBM tarafından gelen dedikodular içerisinde yapılan açıklama sonrası bu teknolojinin kısa süre içerisinde son teknik çalışmalarının devam edip bitmesinin ardından, teknolojiye ait dezavantajları sıfır kayba indirerek kullanıcıların hizmetine açacağını bildirdi.

IBM yapacağı bu yenilik sayesinde teknoloji tutkunlarının kullandığı mevcut depolama sistemlerini hem performans açısından hem de fiyat konusunda makul oranlar ile sunacak. Testlerin henüz devam ettiği ve testlerin tamamlanır tamamlanmaz satışa sunacağını bildirirken fiyat konusunda da teknoloji sevenlerin yüreğine su serpmeyi ihmal etmedi.

YENİ BULUŞUN FİYATI MAKUL ORANLARDA OLACAK

Yaptığı bu açıklamanın ardından fiyat konusunda da mevcut depolama sistemlerinden daha makul bir oranda olacağını belirten IBM yetkilileri, Flash Disk olarak adlandırılan hafıza çiplerinden daha ucuz fiyatlardan satışa sunulacağını bildirdi.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir