Gigabyte GTX 1080 Ekran Kartını Duyurdu Gigabyte GTX 1080 Ekran Kartını Duyurdu
3.5
Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri olan Gigabyte, GTX serisinde ilk olarak NVIDIA, Pascal serisi ile atak yaparak duyurduğu GTX 1080 ekran kartı modellerinden... Gigabyte GTX 1080 Ekran Kartını Duyurdu

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri olan Gigabyte, GTX serisinde ilk olarak NVIDIA, Pascal serisi ile atak yaparak duyurduğu GTX 1080 ekran kartı modellerinden sonra diğer markalarda yavaştan kendi amirallerini duyurmaya başladı.

Bu markaların önünde gelen Gigabyte markası da GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming ekran kartı modelini duyurdu. Gerek soğutma kapasitesinin geliştirilmesi, gerek ise hız performansının arttırılması ile yeni nesil bir ekran kartını ortaya çıkaran Gigabyte, ekran kartı üzerinde bulun 3 farklı devasa soğutucu fanları ile oldukça dikkat çekmekte. Daha yüksek performans için soğutucu kapasitesine önem veren marka, bu ürünü ile oldukça dikkat çekeceğe de benziyor.

GIGABYTE GEFORCE GTX 1080 XTREME GAMING ÖZELLİKLERİ

Hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere hız ve soğutma üzerine oldukça yüksek performans sağlayıcı özellikler ile donanımını duyuran Gigabyte, bu konu oldukça iddialı gelmekte. WindForce Stack 3X soğutma özelliği taşıyan yeni nesil ekran kartı modeli ile overclock üzerine büyük bir potansiyel sağlayacağı benzeyen modelin şimdiden teknoloji tutkunları tarafından mercek altına alındığı gözler önünde.

Hız performansı olarak net bir bilgi sunmayan marka, bu konuda merak konusu uyandıracak dedikoduları ortaya çıkardı bile. Genel kapsamında toplam’da 16.8 milyon renk ile RGB LED aydınlatma teknolojisini barındıran ekran kartının çıplak gözle görüntüsü bile insanı cezp edecek cinsten. Yakın tarihte hız ve diğer merak edilen tüm donanım bilgilerini sizlere sunmaya devam edeceğiz, bizden ayrılmayın.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir