Corsair’den 1920 GB’lık SSD Geliyor Corsair’den 1920 GB’lık SSD Geliyor
Bilgisayarlarımızın birçok parçası her geçen gün yeni özellikler ve donanımlar kazanırken, gelişme olarak en yavaş ilerleyen parçası olan veri depolama birimleri son zamanlarda güzel... Corsair’den 1920 GB’lık SSD Geliyor

Bilgisayarlarımızın birçok parçası her geçen gün yeni özellikler ve donanımlar kazanırken, gelişme olarak en yavaş ilerleyen parçası olan veri depolama birimleri son zamanlarda güzel haberlerle kullanıcıları sevindirmeyi başardı. Corsair 1920 GB boyutlarında devasa bir SSD üretti.

Kullandığımız HDD’ler her ne kadar yüksek depolama alanına sahip olsalar oldukça yavaş ve sorunlu parçalar olduğunu hatırlatalım. İşte SSD markaları arasında en popülerlerinden olan Corsair, hem performans sahibi hem de yükse depolama alanına sahip Corsair Neutron Series XTi modelini tanıttı.

Bu SSD ailesinde 4 üye bulunuyor. Neutron Series XTi ailesinde 240 GB, 480 GB ve 960 GB depolama alanlarına sahip bizim için standartlaşmış 3 modelin yanında 1920 GB’lık ayrıca bir model bulunuyor. Açıkça söylemek gerekirse SSD haberler arasında en şaşırtıcı ve mutlu edici haberlerden bir tanesi.

Tabi sadece depolama alanının büyüklüğü SSD için yeterli bir nitelik değil. Neutron Series XTi ailesinde SATA 6 Gbps arabirimi ve bunu yöneten dört çekirdekli Phison kontrolcüsü bulunuyor. Bu donanımla bu Neutron Series XTi SSD hızları 560 MB/s civarında oluyor.

Cihaz için yazma hızı olarak 100K IOPS ve okuma hızı olarak 90K IOPS değerleri alındığı söyleniyor. Bu testler ise 4K rastgele yazma ve okuma işleminde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Fiyatları ise; 240 GB için 89 dolar, 480 GB için 159 dolar ve 960 GB için 329 dolar fiyatında. 1920 Gb modeli için ise bir fiyat açıklaması bulunmuyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir