Apple Watch Cihazına Kamera Özelliği Getiriyor! Apple Watch Cihazına Kamera Özelliği Getiriyor!
Akıllı cihaz üretiminde küresel çapta büyük işler başaran Apple geçtiğimiz hafta içerisinde WWDC 2016 etkinliğini gerçekleştirmişti. Bu etkinlikte birçok konu üzerine açıklamalar yaptı ve... Apple Watch Cihazına Kamera Özelliği Getiriyor!

Akıllı cihaz üretiminde küresel çapta büyük işler başaran Apple geçtiğimiz hafta içerisinde WWDC 2016 etkinliğini gerçekleştirmişti. Bu etkinlikte birçok konu üzerine açıklamalar yaptı ve bunlardan birisi olan Apple Watch için köklü yeniliklere gittiklerini açıkladı!

Apple Watch cihazı şuan watchOS 3 ile beraber kullanılabilir bir ürün olarak pazarda sunulmakta. Ancak Apple bu cihazı için ileride büyük yenilikler getirmeyi planladığını görüyoruz. Apple bu cihazı için iki adet patent başvuruş yaptığı internet üzerinde paylaşılan en güncel haberlerden biri oldu!

Apple Watch cihazında bu iki patent başvurusundan birisi cihaz üzerinde kamera ekleneceğini gösteren veriler mevcut. Bu görsellerde kameranın amacı kendi fotoğraflarımızı veya etrafı çekmek için değil; daha çok QR kodu gibi işlemleri yapmamız için geleceği tahmin ediliyor.

https-%2F%2Fblueprint-api-production_s3_amazonaws_com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F119350%2FApple-Cam

Bazı yapılan yorumlara göre ise video çekebilecek olan bu kamera 5 MP boyutlarında düşük çözünürlükte hizmet etmesi planlanıyor. Her ihtimale karşı bu kameranın gelmesi ve QE gibi çözümler için oldukça mantıklı ve güzel bir atılım olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer patent üzerinde ise cihaza 3 farklı buton geldiğini görüyoruz. Bu butonlar, cihazda bulunan tek butonun yükünü hafifleteceğini tahmin etsek de tam olarak ne amaçla konduğu şuan bir muamma. Ama tahminlere göre bu butonlardan birisi, kamera kontrol için konduğu tahmin ediliyor.

Cihaz için yapılan bu bilgiler tamamen tahmin üzerine olduğunu da hatırlatalım.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir