Apple Kablosuz Klavyelerinde Yenilik Mevcut! Apple Kablosuz Klavyelerinde Yenilik Mevcut!
Apple firması, telefonları ve bilgisayarları ile ilgili birçok yeniliği geçtiğimiz günlerdeki büyük etkinliklerde tanıtmıştı. İşte şimdiki haberi ise Klavyeleri için geliyor! Sizde sadelikten ve... Apple Kablosuz Klavyelerinde Yenilik Mevcut!

Apple firması, telefonları ve bilgisayarları ile ilgili birçok yeniliği geçtiğimiz günlerdeki büyük etkinliklerde tanıtmıştı. İşte şimdiki haberi ise Klavyeleri için geliyor! Sizde sadelikten ve basitlikten hoşlanıyorsanız bu klavyeler tam size göre! Hem de yeni versiyonları daha da ilginizi çekebilir!

Apple bilgisayar anlamında geçtiğimiz günlerde macbook ürünleri için kasada yenilik getireceğini duyurmuştu. Bu yenilik, klavye etrafında bulunacak bir ekran ile birkaç fonksiyonu kontrol etme olanağına sahip olabileceğiz. Dokunmatik olacak bu ekran, şarkı ve bunun gibi birçok olayı kontrol edebilecek fonksiyonlara sahip olacak.

Apple bu fikri beğenmiş olsa ki Apple klavyelerine de bu tarz bir ekran getirmeyi planlıyor. OLED dokunmatik olarak kullanılabilecek olan bu ekran, kablosuz etkileşim teknolojisiyle beraber güzel işler başaracağa benziyor. Şuan için büyük bir bilgi bulunmasa da yabancı forumlarda çokça konuşulan konular haline gelmeye başladı.

apple-kablosuz-klavyelerinde-dokunmatik-oled-ekrana-yer-verecek-705x290

Cihazın üst tarafında bulunacak olan harf tuşları sırası uzunluğunda ve boyunda olacak bu ekran, interaktif olarak kullandığınız cihazın bulunduğu menüye göre şekil alması bekleniyor.

Örnek verilecek olursak; masa üstünde takılırken, mac os işletim sisteminin araç çubuğunu burada görüp kontrol etmemiz mümkün olacak. Ya da internet üzerinde gezerken araç çubuğu; youtube üzerinde video izlerken, video oynatıcının araç çubuğu burada görülecek. Yani fare olmadan videolarımızı anında sarabilecek veya istediğimiz bir uygulamaya akıllı telefon kullanırcasına tek dokunuşla erişmiş olacağız.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir